Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosópor és domestos együtt?

Mosópor és domestos együtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!mindig is hülye voltam kémiából (ez látszik is). Az lenne a kérdesem,hogy mosóporhoz a mosógép dobba lehet tenni (hígítva vízzel) egy kis domestost fertőtleníteni az anyagot?! (nem ruha, hanem egy régi paplan, aminek most hasznát venném, de már régen állt a szekrénybe).


Biztonság kedvéért elinditottam külön domestossal és külön mosóporral, mert azt persze tudom, hogy domestos mással keverve mérgező anyag lehet.. De van még egy paplan azt már szeretném megspórolni, hogy egyben megvan mindkettő művelet.



2021. ápr. 11. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:

A domestos habzik, nem biztos hogy jó lesz a mosógépnek.

Én ecetet teszek bele és 60 fokon mosom. Ez kinyír minden bacit, vízkőmentesíti a mosógépet, friss illatot biztosít és olcsóbb is mint a domestos!

2021. ápr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne tedd együtt, nagyon habzani fog.
2021. ápr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ecet NEM fertőtlenít!


Mosógépbe csak mosóport tegyél.


Két módon tudod a ruhákat fertőtleníteni:

1. hipós előáztatás

2. 90°C-os program.

2021. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Domestosnak van már mosógephez adható verziója. Azt beleteheted mosószerrel együtt nyugodtan.
2021. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem?.... akkor rosszul csináltam...
2021. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Nagyon féltem így a domestos mosás után indítottam egy 27 perces programot, hogy biztosan ne kerüljön össze a domestos meg a mosópor. Azután mosóporral és öblítővel mostam ki. Amilyen szerencsétlen és kajla vagyok, aggódtam!😂
2021. ápr. 12. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!