Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit mivel és hány fokon mostok?

Mit mivel és hány fokon mostok?

Figyelt kérdés

Én világéletemben azt alkalmaztam, hogy törölközőt fehérneművel, nadrágot csak magában, és pólót is csak pulcsival mosok együtt.

Két párom volt eddig, és ők mindent bezúdítottak egyben a mosógépbe, mondván úgyis kimossa. Én el nem tudnám képzelni, hogy abba töröljem a testem ami a koszos metrón ült nadrágommal együtt lubickolt egy órát a közös vízben. Egyáltalán elpusztulnak a baktériumok és a gombák 40-60 fokon? Ti hogyan mostok?


2021. ápr. 13. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kicsit tényleg túlgondolod.


A törölközőket és konyharuhákat meg ágyneműt 60 fokon mosom.


A ruhákat meg egyben, mikor mit és 40 fokon.


Ecoeggel, mosódióval, mosószódával, mikor mivel. Sosem volt még semmi bajunk.

2021. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Fekete, színes, fehér ruhákat szét válogatom.

A konyharuhát,ágyneműt egybe szoktam mosni. Törölközőt, fehérneműket szintén együtt. Ezeket 60 fokon mosom, a többi ruhát csak 40.

Mindig más mosószert használok.

2021. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Miután kiírtam a kérdést, akkor jutott eszembe pont az ágynemű nekem is. Na azt végképp nem mosnám olyan ruhadarabbal, amiben az utcán is megfordulok. Bár valamilyen szinten ha belegondolunk, a hajunkba ugyanúgy kerül kosz, amit utána a párnán pihentetünk 8 órán keresztül.

Még a nadrág-póló kombinációt nem vetem el annyira, de törölköző/fehérnemű/ágynemű nekem mással számításba se jöhet. De úgy látom, hogy ez nálatok is így van. Köszönöm a válaszokat! :)

2021. ápr. 13. 22:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mióra észrevettem, hogy a 40 fokos mosás lényegében csak látszattisztaságot ad, azóta csak 60 fokon mosok amit csak lehet, Melóspolóimat hiába mostam mindenféle bőrkímélő mosószerrel, mindig kiszáradt a hátamon a bőr, aminek egyik oka az olajködös munkahely, csakhogy leálláskor sem jött helyre a hátam, hiába krémeztem, és minden nap tiszta pólóban dolgoztam. Aztán véletlenül 60 fokos programmal lettek kimosva a polóim, és elkezdett javulni a hátam.

Nemrég olvastam, hogy 40 fokos programoknál még simán megmaradnak a bacik is a ruhákon, azt csak 60 fokos mosásssal lehet elpuszítani.

2021. ápr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ez érdekes amit mondasz.

Nagymamámnak van ilyen problémája, kiütéses is a bőre, és elkezdtük csökkenteni a mosópor mennyiségét, mert azt hittük amiatt, viszont nem javult. Lehet, hogy nekünk is nagyobb hőfokra kellene váltani, hátha megoldódna. Én is hallottam, hogy a 30 fok szinte csak a ruhák felfrissítésére való, ténylegesen nem sok haszna van. Viszont a legtöbb pólómra az van írva, hogy ezen a hőfokon ajánlott mosni, így nem merem a drágább változatokat 60 fokra rakni.

Köszönöm a hasznos válaszod! :)

2021. ápr. 13. 23:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak a hátam ami kiszáradt, a hűtőfolyadék gőze, plusz izzadság miatt, de úgy, hogy szinte fájt ahogy húzódott. Valamennyire piros pöttyös is még , de már nem olyan száraz. Lassú a javulás, de legalább elkezdődött. Folyékony persilt használok ami elvileg bőrkímélő, és sensitive öblítöt, mindkettőből elég keveset.

Most néztem, hogy a cégtől kapott pólóra is 40 fok van írva, de semmi baja a 60 fokos mosások után, nem nyúlott ki és nem is ment össze, és ez még a műszálasabb, van ami erősebb , gondolom az pamut.

2021. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ruhákat egyben és 30 fokon. Egyedül lakom, így egy egész nagy ruhatár kellene csak azért, hogy be tudjak várni egy mosásnyit szétválogatva.

Sports wear vagy Mix programon mosok, a Sports wearben általában a zöme tényleg sportruha.


60 fokos pamutprogramon pedig törölköző, ágynemű, takarítórongyok, konyharuha.

2021. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#4: az álmoskönyv szerint vasalással ki lehet nyírni a bacikat.

De amúgy 60 fokon minden mosószer sokkal jobban tisztít, a sokszor teleizzadott pólót valóban nem lehet 40 fokon tisztára mosni, és a benne maradt felgyűlt anyagok, toxinok meg irritálják a bőrt.

Nekem volt olyan pólóm amiben egy időnután már attól elkezdett izzadni a hátam, hogy felvettem. Ki kellett dobni.


Nalunk alsónemű, ágynemű, törölköző, konyharuha, pelenka 60 fokon.

Ruhák 40 fokon.

De pólókhoz nem rakunk farmert vagy pulcsit, mert kinyújtja, kiszakítja.

2021. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Utolsó: lehet kapni mosóhálókat mindenféle méretben, úgyhogy ha csak emiatt nem rakod össze a farmert a pólóval, akkor ez megoldás lehet, mert megvédi a kiszakadástól.

2021. ápr. 16. 16:23
 10/13 anonim ***** válasza:

#9: a mosóhálót plüssjátékhoz, cipőfűzőhöz, ilyesmikhez használjuk.

Az a baj, ami a hálóban van azt nem tudja rendesen átforgatni a gép.

2021. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!