Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen védekezések vannak...

Milyen védekezések vannak vízkő ellen zuhanykabinoknál?

Figyelt kérdés
A takarításon kívül gondoltam. Még előtte hogy ne kelljen vagy ritkábban kelljen takarítani a vízkőtől.
2021. ápr. 15. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Számtalan különböző márkájú vízkőoldó spray van.

Azt vásároljuk, amin éppen megakad a szemünk, ill. ami éppen van a polcon.

2021. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Őszintén, nem tudok annál jobb védekezést, mint hogy zuhanyzás után fél perc alatt lehúzom a vizet a kabin faláról és ajtajáról egy gumis törlővel. Lehet, hogy kis macera, de sokkal ritkábban kell vízkőteleníteni.
2021. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
A 2-es módszere tényleg jó, az a fél perc nem nagy munka - a többi családtagnak sem - és sokkal kevésbé vízkövesedik.
2021. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a férjem pont ezt csinálja, amit a #2 ír.

Én a sarokkádban ülve zuhanyozok, ott nincs látványos vízkövesedés, mert nincs üveegfal.

2021. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Én nemcsak lehúzom a vizet használat után a falakról a gumis micsodával, de le is törlöm a maradékot háztartási törlőkendővel vagy kis kéztörlő frottír kendővel. Azért az alsó ajtógörgőket vezető sinből hetente/kéthetenke kioldom a lerakódott vízkövet 20%-os ecettel átitatott ecsettel.
2021. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
vagy a vizet távolítod el a felületről mielőtt megszáradna, vagy vízszűrőt szerelsz fel a zuhanyrózsára
2021. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Vízlágyító a leghatékonyabb. Azért írom csak, mert volt már nem egyszer, hogy a létezéséről sem tudott az, akinek ezt felvetettem...
2021. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
7: persze, egy központi vízlágyító szuper találmány - csak azért nem két fillér az üzemeltetése. Igaz, ha a saját munkádat (takarítás) is forintosítod, akkor már tuti, hogy a vízlágyító nyer. :)))
2021. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

A központi vízlágyító semmit nem ér ez ellen. Vagyis pontosítok, azzal nem vízkő lesz, hanem a vízcseppek nyoma marad meg.

Én is régebben mániákusan “kergettem” a vízcseppeket és a vízkövet. Mára szimplán elengedtem. Heti egyszer kitakarítom a zuhanyzót, a zuhanypanelt és a fejet egy száraz ronggyal letörli mindenki maga után, de a vízcseppeket már nem húzogatjuk.

2021. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Vizlepergeto spray?
2021. ápr. 15. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!