Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás - Van, aki tapasztalta...

Mosás - Van, aki tapasztalta a következőt?: Színét kiszedő mosószer + ecet megoldás a színmegőrzésére?

Figyelt kérdés

2021. júl. 28. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Régen, amikor házilag festették a vásznakat, akkor valóban EGYES festékekhez ecetet használtak stabilizátornak.

Viszont színt kiszedő mosószer mellé az ecet nagyon nem megy, mert a mosószer elvileg lúgos, az ecet meg savas, így jó eséllyel közömbösítik egymást, nagyjából, mintha tiszta vízzel mosnál.


Azt meg sem merem kérdezni, hogy miért használsz "Színét kiszedő mosószert"?

2021. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Ezt én sem értem… az univerzális mosószerek valóban fakíthatják a ruhákat hosszú távon, ezért ajánlatos color mosószert használni színesekre.
2021. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Az 1-es csak annyival egészíteném ki, hogy a textiliparban a mai napog használják az ecetet a szinek rögzítésére.

De a más kiszedett (színt kiszedő mosószer) színt nem lehet visszavarázsolni.

2021. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

#3

1-es vagyok


Köszönöm!:)

Én csak a nagyanyámtól láttam anno, egyébként nem vagyok szakértő festésben.

2021. júl. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy nem önmagában a lúgos mosószer (ez esetben mosószóda) a felelős, hanem sokkal inkább a festék minősége.


Akkor hogyan tudok természetesen "color" mosószert használni / létrehozni? Mert erre gondoltam, hogy megoldás az ecet, de mint leírtad 1-es valóban közömbösíteni fogják egymást.

Talán az segíthet, hogy először ecetbe áztatom, majd kimosom belőle az ecetet és akkor teszem mosószódába?

2021. júl. 30. 08:01
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

"Természetes" color mosószer nincs, ha mosószódát használsz, az kiszedi az anyag szinét.

Másrészt mosás elött hiába áztatod ecetbe, utána a lúg ugyanúgy hat a szinekre.

Vagy veszel direkt erre való color mosószert, vagy tudomásul veszed, hogy a ruhák kifakulnak a lúgtól.

2021. júl. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Ez a “Természetes-Öko-Vegán-Mindentől is mentes” életmód kezd komolyan az emberek agyára menni.

Komolyan van olyan ember, aki azt gondolja, hogy ha Ariel és Coccolino helyett mosószódát és ecetet önt a gépbe, attól jobb hely lesz a Föld? Ettől lesz valaki környezetkímélő?

Menjetek ki a balkánra, Bulgária, Szerbia, Macedónia….nah, ott minden van, csak környezetkímélés nincs..

2021. júl. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!