Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógépet ecettel érdemes...

Mosógépet ecettel érdemes tisztítani?

Figyelt kérdés

Most van meg,lassan 1éve mosógép Beko elöltőltös.

Van rajta tisztítóprogram is.

Ecetet öntsek dob és ahol mosószer,nem árt neki?Mindenhol mást olvasok.

Van gondolom tisztításhoz vmilyen szer is,melyiket érdemes megvenni?

Pár évet szeretném menjen gép.S ehez karbantartás is kell.


2021. aug. 12. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dm rossmban van kifejezetten mosogepbe valo tisztitoszer. Szerintem joval hatekonyabb,mint az ecet.
2021. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Az ecet max vízkövet old le, ami legtöbb 30-40 fokos mosás alatt nem is képződik.
2021. aug. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Miért nem a használati útmutatót olvasod el?

Benne a gyártó leírta a karbantartást és tisztítást is.

2021. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hagyd már! Felejtsd el!

Tetszik(?),mikor borzasztóan hatékony ecetről,trisóról,szódáról,lúgról,és egyéb mosógép tisztító csoda dolgokról írnak....

Közben meg a vegyészmérnökök kikísérleteztek már minden boltban kapható mosó,vagy mosogató gép tisztító lötyiket.

Szakemberként elárulom,hogy a fűtőszálra,és a dobra a mosószerek adalék,vivő anyagai rakódnak le,-ritkább,kevesebb mértékben a vízkő.

Mire problémás mértékben lerakodna a vízkő,addigra a "tervezett elavulás" miatt már réges~régen tönkrement a mosógép.

Javaslatom: tessék mosógép tisztítót venni(az olcsó is ugyanolyan jó,csak nem költenek milliókat marketingre,reklámra)

szigorúan gumikesztűben töményen önteni a szerből rongyra,vagy szivacsra,és azzal áttörölni az üstszáj gumit,módszeresen kihajtogatva a redőket.

Valamint nem ész nélkül önteni a gépbe a mosó,és öblítő szert,hanem CSAK az előírt mennyiséget(vagy inkább picivel kevesebbet).

2021. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy szakember, aki nem az ecetet isteníti!!

Én nem is értem, ki volt aki kitalálta, hogy az ecet jó a háztartási gépekbe, meg hogy azzal kell öblíteni.

Én is kipróbáltam (már csak azért’ is..), sosem voltak olyan ápolatlanok a ruháink, mint az ecetes öblítéstől.

Az öblítő olyan a ruháknak, mint a hajnak a hajbalzsam. Vagy arra is ecetet használtok?

Nővérem bőrgyógyász, a bőrbetegségek kb. 5-7%-át okozzák a mosó és öblítőszerek. Az 5-7% pedig általában abból adódik, mikor valaki éveken át kimérés nélkül, ész nélkül öntözi a szereket a gépbe. Az szépen lerakódik, elkezd gombásodni, penészesedni…

Használj mosógéptisztítót a gépbe.

2021. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Német a használati útmutató.Sajnos nincs magyar nyelv,ok google fordító van,de az se mindig pontos.

Ezért inkább kérdés.

Vettem Rossmann Dr.Beckmann mosógép ápoló tisztítót,volt több fajta,ez tűnt normálisnak.Calgon stb olyat találtam,mit mosás vagy mosópor mellé kell.

2021. aug. 15. 15:11
 7/8 anonim válasza:
Kezdetekben én is ecetet használtam +90c°-fokos mosást 1-2 havonta,amíg pici volt a baba. Aztán mostanában áttértem a Lidl-ben kapható sajátmárkás mosógéptisztítójára. Egy keveset kell önteni belőle vízbe, abban lehet elmoaogatni a tartályt, hígítatlanul ronggyal pedig a gumit lehet áttörölni, aztán a többit pedig a mosószeradagolóba töltve 60c°-os mosás. Nagyon szépen tisztít, utána sokáig "friss illata" van a mosógépnek, és a ruhák is illatosabbak, kevés öblítő is elég.
2021. aug. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5. Ruhákhoz én se használom. De a törölközőhökhöz igen. Nem büdösödnek be, jobban felszívják a vizet is. A géptisztításhoz viszont tényleg marhaság használni, ahogy a lefolyótisztításhoz is.
2021. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!