Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mossátok a szemüvegeteket?

Hogyan mossátok a szemüvegeteket?

Figyelt kérdés

Most csináltattam újat és mondta az optikus, hogy a folyékony szappan és a mosogatószer is károsíthatja a lencse védőrétegét (a tükröződésmentes réteget és párataszító réteget), amitől a lencse használhatatlanná válhat.

Azt mondta, elvileg lehetne folyékony szappannal mosni a szemüveget, de csak azzal, amiben nincs glicerin sem "balzsam".

Kézi mosogatószerrel is lehetne, de csak akkor, ha ph semleges és nincs abban sem balzsam.

Hetek óta nézem a termékek összetételét, de mindegyikben van valamelyikből :(

Műanyag keretes amúgy a szemüveg.



2021. szept. 14. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mikroszálas kendővel törölgetem. Ha nagyon poros, akkor sima csapvízzel lemosom előtte
2021. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A sima konyhai volt eddig a legjobb:

[link]

2021. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
2021. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sima vízzel (langyos) és egy mikroszálas törlőkendővel lemosom a csap alatt, majd egy frottír törölközővel szárazra törlöm.
2021. szept. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Régen alkoholos szemüvegtisztító kendőt használtam, amit a Rossmannban vettem, de már csak az alkoholmentes fajtát lehet kapni, ami kb. semmit nem ér. Azóta egy sima mikroszálas törlőkendőt használok, plusz néha szemüvegtisztító sprayt vagy sima langyos csapvizet.
2021. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szappan, és ami hasonló,mert ha zsíros, mással nem jön le rendesen.
2021. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Rendes szappan, folyékony szappan. A jo bevonat kb 5 évig simán birja. Ja és semmi mikroszálas:-) (Persze az optikus helyében én is ilyen okosságokat mondanék, föleg amiket árusitok is!
2021. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%

Mosogatószerrel.

Egyebként tökmindegy mivel tisztítod, silány szar műanyag lencsék műanyag bevonattal, aranyárban, ha műtargykent kezeled akkor is bekarcosodik max 2 év alatt.

Tervezett avulás, van szeművegem regebbről szintén műanyag lencsés, 5 even keresztül pólóval töröltem SZÁRAZON, sokkal jobb állapotban van mint az utóbbi 3 amiket 1.5 év alatt cserélnem kellett...

2021. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
#7-8 Hát nem tudom, az én szemüvegem teljesen karcmentes, pedig mikroszálas törlőkendőt használok, de kb. öt éve ugyanazt az egy darabot, néha kimosom és kész. Régen nekem is kétévente lencsét kellett cserélném, de aztán vettem egy normális minőségűt, és abszolút semmi baja nincs, pedig én a legapróbb ujjlenyomatot meg a látható porszemeket is mindig azonnal letörlöm, mert elképesztően zavarnak.
2021. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
#9: hol és milyen lencsét vettél? nekem épp megint letelt a 1.5 év :(, ejszaka már "ködösed" látok a karcok miatt...
2021. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!