Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mossátok a szemüvegeteket?

Hogyan mossátok a szemüvegeteket?

Figyelt kérdés

Most csináltattam újat és mondta az optikus, hogy a folyékony szappan és a mosogatószer is károsíthatja a lencse védőrétegét (a tükröződésmentes réteget és párataszító réteget), amitől a lencse használhatatlanná válhat.

Azt mondta, elvileg lehetne folyékony szappannal mosni a szemüveget, de csak azzal, amiben nincs glicerin sem "balzsam".

Kézi mosogatószerrel is lehetne, de csak akkor, ha ph semleges és nincs abban sem balzsam.

Hetek óta nézem a termékek összetételét, de mindegyikben van valamelyikből :(

Műanyag keretes amúgy a szemüveg.



2021. szept. 14. 08:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#10 Poller Optikában vettem, kb. minden extrát kértem hozzá, ami kicsit is jónak tűnt. (Utólag meg tudom ezt nézni valahol pontosan?) A lencse cylinderes, de nem túl erős, nincs vékonyítva. Kb. lekerekített téglalap alakú, nem túl magas, mostanában nem túl népszerű fajta (már 5 éve se volt az), de nekem ez tetszik. 🤷‍♀️


Amúgy a gyakori törlésen kívül tényleg úgy vigyázok rá, mint a szemem fényére, mert még kedvezménnyel se volt olcsó, nincs egykézzel megfogás, asztalra letevés stb.

2021. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mikroszálas kendővel.
2021. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

A szemüveg szárát és az orrtámaszt egy puha rongyra fújt fertőtlenítő spray (DM Denkmit, világoskék hengeres dobozban) segítségével tisztítom, a lencsét pedig befújom szemüvegtisztítóval (DM-es saját márkás ez is, pici üvegben kapható és szuper) és szemüvegkendővel áttörlöm.

Így nem kell soha vízzel mosni és mégis tiszta lesz :)

2021. szept. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Na, ne hallgass azokra, akik mosogatószert ajánlanak! Covid miatt kicsit belebolondultam a takarításba, tönkretettem valamilyen vegyszerrel a szemüvegemet. Azóta sem tudok venni normálisat, elképesztő, hogy mennyire lement a jóhírű optikák színvonala is! A szemüvegnek semmi extra tisztítás nem kell. Mikroszálas törlőkendővel töröld, nem drága, én anno vettem egyet 2000 Ft-ért, és 7 éve azt használom, néha kimosom, kivasalom. Előtte rá szoktam kicsit lehelni, hogy jobban lejöjjön. Fontos, hogy óvatosan törölgesd, ne sértsd meg durva nyomással. A póló, zsebi karcos felületű, ezért ezek árthatnak, ezeket hanyagold. Ha nagyon makacs a folt, óvatosan vízzel mosd meg ott, ahol a folt van. A bolti szemüvegtiszítókkal az a baj, hogy potenciálisan károsíthatják a szemüveget, hiába van ráírva, hogy szemüvegekre való.
2021. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14: Mi a baj a mosogatószerrel?

Az alkohol a zsír ellen valóban jobb, de a por (apró homok) szemcsék attól még ugyanúgy karcolnak törléskor.

A mosogatószer viszont képez egy burkot minden körül, azért "csúszik", így jóval kevesebb karcot eredményez.

2021. szept. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

kinyitod a vízcsapot, 40 fokos meleg vízzel. (kézmeleg) panelosok előnyben, mert ott egyből jön a pont jó hőfokú melegvíz. Megöntözöd vele a lencséket. A vizes kezeddel megsimogatsz egy tök egyszerű szappant (penny 100Ft-os virágmintása) és megsimogatod a lencsék mindkét oldalát, de nem dörzsölöd, hanem a szappan oldja fel. Ezután a meleg vízzel lemosod majd lerázogatod a vizet és optikában vett mikroszálas szemövegtisztító ruhkendővel áttörlöd. Nem kell dörzsölni!


A szemövegtisztító kendőt soha ne öblítősen mosógépben mosd, csak kézzel és szappannal, majd ecetes vízzel öblítsd, és hagyd megszáradni.

2021. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#16: nagyjából én is így csinálom
2021. szept. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A mosogatószer nem érzékeny, bevonatolt lencsékre lett kitalálva, azért. Az egy intenzívebb, maró anyag, ami károsíthatja a lencsét. Ahogy vannak kifejezetten bőrfertőtlenítők, amivel nem mosogatunk, úgy mosogatószerrel sem fertőtlenítjük a bőrünket, vagy az adott esetben a szemüveget. A szemüvegre a mikroszálas törlőkendő való és az ilyen célra gyártott szemüvegtisztító folyadék/spray, de ezeket csak akkor, ha nagyon muszáj. Nekem ment tönkre nem szemüvegre kitalált tisztítószerek miatt szemüveglencsém, nem a levegőbe beszélek. Szemüveget erre gyártott vegyszerrel lehet maximum tisztítani, ha az ember nem ilyet használ, akkor csak a szerencséjén múlik, hogy tönkremegy-e a szemüveglencséje, és milyen gyorsan.
2021. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Meleg víz, legegyszerűbb szappan, pamutrongy.
2021. szept. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#18: az a lencse, amit a mosogoatószer vagy szappan szétmar, nem fogja bírni az ember kipárolgasát, és izzadságcseppjeit sem. Az nem szemüvegbe való anyag.
2021. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!