Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Olyan szedett vedettnek érzem...

Olyan szedett vedettnek érzem az otthonunkat és sokkal nehezebben megy a háztartás családdal mint régen. Miért vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés

Anyám tisztaság mániás volt, én nem, de megtanultam igényes lenni. Egyedül és párkapcsolatban is 15 évig mindig szép rend és tisztaság vett körül. Jelenleg 6 éves a fiammal, férjemmel egy kertes házban élünk, amit bérlunk. 2 másik panelt pedig kiadunk. A bérlés azért fontos, mert vegyesek a bútorok, van amit mi hoztunk, van ami itteni.


Nem érem utol magam, örökké rendetlenség van. Mintha nem lenne semminek helye, minden elől van. Olyan rosszul érzem magam igy, vagy pakolok vagy takarítok aztán hopp megint 2 nap eltelik és nem engedek vendéget be hétvégéig. Ha akkor elutazunk, akkor meg uszok csak. Most is ez van. Zajlik az élet és néha erőm sincs elrakni, mert úgyis kell.


Létezik olyan, hogy idővel igénytelenné válik valaki? Szégyellem magam, mégsem tudom széppé tenni és tartani az otthonunkat. Talán nagy is kicsit. Néha csak állok a tennivaló felett, hogy azt se tudom, hol álljak neki. Régen nem ilyen voltam, sokkal dolgosabb és ügyesebb is. Anyum ha még élne, rendesen kiosztása, de most kB azt érzem, hogy bár jönne és megmondaná ezt ide ezt oda tedd és máris ésszerűbb lesz minden és rendet is tudsz tartani.


2021. szept. 18. 02:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Facebook: Rebdteremtő csoport.

Lépj be, kerdezz, segitenek. Szuper ötleteket is tudsz gyűjteni, ami segít.

Esetleg egy hétvégét szánj rá, és selejtezz egy nagyot. Nekem költözésnél muszáj volt, nem vihettem kacatokat 800 km-re. Az új lakás kisebb, de jobban elférünk, pl. elég egy nagy szekrény az egész családnak. Soha többé nem veszek úgy semmit, hogy csak egy évben egyszer használjuk.

2021. szept. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Lehet olyan szakasz, hogy elfárad az ember és leereszt. Vitaminhiány, kialvatlanság valami stressz miatt, túlóra, betegség, gyász... nem vagyunk gépek. És ez akkor meglátszik a környezetben is.

Valószínűleg selejtezned kellene. És jobban befogni a fiúkat, ne csak te felelj a rendért.

2021. szept. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Én alapban nem értem, hogy miért laksz máséban, amikor 2 panelt meg kiadsz?

Olyan nagy haszon nem származhat a bérleti díjból, amikor közben egy ház bérletét kell fizetned.

Egy bérelt kecót soha nem érez az ember az otthonának és a kötelezőn kívül nem tesz érte semmit.

Adjátok el a panelokat, vegyetek valami tisztességes, igényeiteknek megfelelő otthont és máris lesz inspirációd azt pátyolgatni!

2021. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

A 3.-kal értek egyet leginkább. Ha nem a sajátod, főleg ha ráadásul még idegen bútorokat is kell kerülgetned, sose fogod a magadénak érezni, pedig az nagyon sokat számíthat.

De azért a 2. meg az 1. is jókat írt.

Ha tudsz angolul, őt ajánlom még: Diane in Denmark - youtube, insta.

2021. szept. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Bizonyára a kérdező is van annyira okos, hogy összevetette, miért éri meg a két lakást bérbe adni, önmaga pedig bérel egy kertes házat. Biztosan nem írt meg minden apróságot magukról.

Valóban selejteznie kellene a holmik között.

2021. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

"Bizonyára a kérdező is van annyira okos, hogy összevetette, miért éri meg a két lakást bérbe adni, önmaga pedig bérel egy kertes házat."

Igen, de amikor így döntött, akkor még nem így érezte magát. Eljött az ideje, hogy újragondolja.

2021. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
87%
Férjed mennyire segít be az otthoni dolgokban?
2021. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez a kertes átmeneti megoldás, van is indoka, de most az házimunka szempontjából lényegtelen. Érzem ezt én is, hogy nem végleges és nem saját, ezért sem tudom valahogy otthonosan berendezni. De pl Laktam én egyedül albiban Pesten régen de azt olyan kis otthonosra sikerült összehoznom, pedig akkor is tudtam, hogy nem végleges.


Most amit írtatok többen az jó út lehet, a szelektálás. A ház nagysága miatt minden elfér, lehetséges, hogy sok felesleges dolgot tárolunk, illetve halmoztunk fel a költözés óta, ma már ilyen szemmel kiszórtam pár dolgot.


A férjem nem igazán segít be, mondhatni egyáltalán nem.

2021. szept. 18. 19:23
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

"A férjem nem igazán segít be, mondhatni egyáltalán nem."

Ez a még nagyobb baj... Beszélj vele.

2021. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Mivel nem azt írtad, hogy kosz van, hanem azt, hogy rendetlenség, mi lenne, ha mindenki - a gyereket is beleértve - rendre szokna?

Elég lenne helyére tenni a cuccokat, vagy elpakolnia mindenkinek maga után.

Ha nincs kupi végigszaladni a porszívóval, vagy a portörlővel nem egy nagy kunszt. Különösen, ha ketten csináljátok, vagy Uram bocsá’ hárman. A gyerek is kiviheti a szemetet, lesöpörheti a teraszt, járdát, a szobájában letörölheti a port, nem fog belehalni, ahogy az enyém sem halt bele.

Viszont, ha te nem dolgozol, akkor nehezen fogod a férjed X óra munka és utazás után erre rávenni.

De ha dolgozol, akkor rúgd seggbe és vegye ki ő is a részét, miközben szokja a rendet!

2021. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!