Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tesztek ha állott szag...

Mit tesztek ha állott szag alakult ki a ruhásszekrényben?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért alakult ki, de sosem jártam még így. Mosáskor mosószer, jó illatú öblítőt használok. A kérdés inkább arra vonatkozna, hogy ilyenkor újra kell mosni az egész szekrényt/összes ruhát vagy elég lehet ha beteszek egy illatosítót meg szagtalanítót? Sok a ruha, nagy a szekrény és kevés a hely, ahova teregethetnék plusz amíg nem mostam ki mindent ahova pakolhatnék... Így elsősorban próbálnám az egész procedúrát megelőzni, azért kérdezem.
2021. szept. 30. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha arra az azottkutya szagra gondolsz, akkor muszaj ujra mosni es ezuttal tokeletesen hagyni megszaradni mindent. Ha csak veletlenul meg nyirkos ruhat eltesz az ember, az nagyon budos tud lenni.

Maskulonben nem szagos ( nem regi, lakkozott stb) szekrenyben az egy eve mosott ruhaim sem allott szaguak.

Eleg alacsony homersekleten gyors vagy nagyon kimelo ujramosas. De a rossz szagot az illatosito sem fedi el sajnos.

2021. okt. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Vagyis szimatold ki, mely ruhakbol jon a szag, a tobbi csak kozvetve, azon segit a szelloztetes, illatosito. De a nem jol megszaradton csak az ujramosas.
2021. okt. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha maskor utana vasalod ki, akkor tutira szarazon rakod el.
2021. okt. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem még porosodnak is, szóval én szezon előtt átmosom pl. a nyári ruhákat felvétel előtt. Ha állott a szag, akkor a szellőzéssel van probléma, nem nyitogatod a szekrényt? Másrészt meg szelektálni kellene, ha sok a ruha. Nekem akkor van állott szag, ha a hordott ruha nincs átmosva és visszateszem a szekrénybe. Szóval: mosás, szekrényszellőztetés meg szokta oldani a problémát.
2021. okt. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem száradnak ki rendesen a ruhák, plusz túl sok mosószert és/vagy öblítőt használsz a mosáshoz.
2021. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Én a Nagyi tanítása alapján ősszel meg tavasszal, amikor a kabátokat eltesszük vagy elővesszük, szekrény takarítást csinálok. Tavasszal ha szükséges kitisztíttatom a kabátokat, és tisztán teszem el. És a szekrényből kiakasztgatom a dolgokat a kerti porolórúdra, hogy süsse a nap és szellőzzön egy órácskát, amíg a szekrényt belül rendesen áttörlöm, átfrissítem - és hagyom alaposan megszáradni. Év közben is minden szekrényt többször megszellőztetek. Kinyitom a szekrényeket szellőztetés közben.
2021. okt. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt dohszagnak hívják amit érzel. Szar ügy. Tolóajtós szekrény?

Az oka, hogy nem volt teljesen száraz a ruha, és nem szellőzött a szekrény sem. A nyitóajtós szekrény aktónyitáskor kikavarja a benne levő levegőt, a tolóajtósok viszont soha! Ezért porosodik a nyílóajtós (és sokkal kevésbé dohosodik) és ezért dohosodik a tolóajtós, de nem porosodik annyira.

Ha öblítővel telített (műszagos) a ruha az is gátolja a gyors ruhaszáradást!

2021. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!