Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vázolnám a helyzetet: barátnőm...

Vázolnám a helyzetet: barátnőm rám bízta a mosogatást, s mivel nem akartam mosogatógépbe pakolni nekiálltam gyors kézzel elmosogatni. Na most, a nagy kapkodásban nem figyeltem és a súrolószerrel mosogattam el. Ebből balhé lett. Jogos?

Figyelt kérdés
Tényleg baj ha súrolószerrel mosogatunk? Komoly válaszokat várok, bizonyítékként használnám fel. Köszi!

2021. nov. 22. 12:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ebből balhé? És ha baj, akkor mi van? Ez a legnagyobb bajotok, hogy ez lehet balhé tárgya? Poharat lehet megkarcolja minimálisan, nem tudom, soha nem mosogattam még súrolószerrel étkészletet/poharat. Lehet látni a kettő között a különbséget, még állagra is... Ugyanakkor erre a normális reakció az, hogy kinevet, max. ki is gúnyol, nem balhé! Erős túlreagálás. Neki kellett volna elmosogatni, mert a mosogatás az megnyugtatja az embert. De Te is rosszul csináltad, mert nem szabad kapkodva mosogatni, annak pont az a lényege, hogy normál tempóban és úgy nyugtatólag hat!
2021. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Ecsém, meglátásom szerint az ilyen - essünk túl rajta; megcsinálom-de-csak-hogy-hallgasson-végre; sz*rok a végeredményre; nem érdekel, hogy mivel csinálom -, szóval az ilyen hozzáállás mögött mindig passzív agressziót szimatolok.

Jelen esetben részedről.

Korrektebb volna azt mondanod, hogy nem mosogatsz el. De nyilván nem kockáztattad azt, hogy aznap éjjel a kanapén alszol..

2021. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A 2. hozzászólónak: félreérted, nem vitából indulva csináltam meg "csak hogy hallgasson", hanem abból lett a vita hogy én súrolószerrel mosogattam el az evőeszközöket, tányérokat és ezzel szerinte veszélyeset tettem. Nincs agresszió.

Azért köszi a választ.

2021. nov. 22. 13:03
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Én a barátnőd helyében a szándékot néztem volna,mert az a fontos.
2021. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Meleg vízbe jól öblögesd el. A normál kézi mosogatásnál is ez viszi le a tisztítószert.

Sűroló szer használata előfordul, odaégett ételmaradéknál, használtam már én is. Mindegyik szer leöblíthető, eltávozik. Nem hal bele senki, nem lesz baja senkinek, egy szikarcnyit sem.

Lényegesen több vegyszert eszünk meg tudatlanul, és kenceficéznek a nők magukra, és illatosítják a környezetüket, ruhájukat. Ezek álandó vegyszer terhelések.

2021. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a gyors és komoly válaszokat!
2021. nov. 22. 14:25
 7/17 anonim ***** válasza:
5%

Vegyel neki ujat mindenbol,amit osszekarcoltal vagy vidd el felpoliroztatni. Ez itt a baj. Ha karcosak a cuccok,csunyak es nem jon le olyan konnyen mar a tovabbiakban a kosz.


En biztos kirugnalak,h mosogatogep van es nem akarod hasznalni.


Nem vagy hozzavalo. Fogadd el. Nem vagy kepes megerteni,h az idod ertekesebb tudna lenni a modogatas megcsinalasanal. Itt ez a legfobb problema. Mas az eletfelfogasotok.

2021. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A 7. hozzászólónak: nem lett karcos semmi, nem súrolóazivaccsal hanem súrolószerrel mosogattam, és szerinte most moshatunk át mindent.
2021. nov. 22. 15:37
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

A kedves barátnőd halovány fogalma sincsen sem a mosogatásról, sem a mosószerekről.

Én lecserélném a mosószert és a barátnőt is.

Bocs.

2021. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A 9. hozzászólónak:

Dehogy, nagyon jó háziasszony csak vannak rossz beidegződései.

2021. nov. 22. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!