Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Összehajtva ki lehet mosni...

Összehajtva ki lehet mosni normálisan a ruhákat, ágyneműket?

Figyelt kérdés

A párom folyamatosan összehajtva rakja be az ágyneműket mosni. Általában a saját farmerjait is összehajtva rakja a szennyesbe, de azokat szét szoktam nyitni, ha én indítom a mosást.


Szerintem akkor lesz hatékony egy mosás, ha a ruhák egymáshoz dörzsölődnek mosás közben, viszont ha egy ágyneműhuzat összehajtogatva kerül be a gépbe, akkor mosás végén úgy is szedem ki onnan és a belső rétegek nem dörzsölődnek semmihez.


Szerintem így nem hatékony a mosás, de lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan, ezért kérdezlek benneteket.


2021. dec. 2. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ilyenről még nem is hallottam, hogy összehajtott ruhákat stb mosni.. :o
2021. dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem hatékony így is mosás, hisz éri mindenhol víz. Különben az én nagynéném is így mos, mert így nem gyűrődik össze a cucc, és nem kell vasalni. (vagy jóval könnyebb vasalni.)
2021. dec. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Párom családjától tanulta ezt, akik egyébként apartmanoznak, szóval nyaranta minden nap több 10 huzatot mosnak ki. Biztos van benne valami, de nekem elég fura
2021. dec. 2. 12:39
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

jééézusom..összehajtott ruhát, lepedőt, bármit mosni? Agyrém.


Te gondolod jól, de elegendő elolvasni a mosógéphez adott használati utasítást. Ebben még a mosandó elhelyezéséről is adnak tanácsot..többek közt, hogy nem szabad összehajtva betenni.


Akárki akármit is mond.

2021. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
A nap vicce. De szó mi szó, zoknit, bugyit mindenki összehajtva mos, ha akarja, ha nem.
2021. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Baromság!!! A ruhákat igenis egyenként kell a gépbe tenni, és NEM összehajtogatva. Az egyik ok a mosás hatékonysága, a másik pedig az egyenletes súlyeloszlás, ami centrifugáláskor fontos szempont: nem fog táncolni a mosógép és egyúttal óvjuk a forgódob csapágyait is.
2021. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
A kosz nem a ruhanemű összedörzsölődésétől jön ki, hanem a szőtt anyagon átáramló mosófolyadék mozgása ragadja magával a szennyeződést. Vagyis nem szabad összehajtogatva mosni.
2021. dec. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Tapasztalatból mondom, hogy nem. Én is így csináltam eredetileg, mert azt hittem így kell. Aztán észrevettem, hogy nem is hatékony, és a súlyeloszlás miatt is rosszabb.
2021. dec. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Össze-vissza kell beledobálni. Ezért is jobb a palásttöltésű (laikus értelmezésben: a felültöltös) Mosásnál az a lényeg, hogy forogjon-görgetődjön a ruha, mozogjon közötte a víz. A gépekbe pedig nem súly alapján, hanem űrtartalom alapján lehetne optimális ruhamennyiséget berakni, ennek legegyszerűbb módja, ha akkora a ruhagyűjtőd, mint a gépdobod. Ez a mennyiség optimálisan tud majd sulykolódni amikor megszívja magát vízzel.
2021. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én már kb. 40 éve mosok, de az ágyneműket, törölközőket, ruhákat összehajtva pakolom a gépbe, mert így szinte semmit nem kell vasalni.
2021. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!