Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Samsung mosógép hidegmosó...

Samsung mosógép hidegmosó programja ugyanolyan hatékony mint 40 fokkal mosva? Mitől energiatakarékos ha dupla annyi ideig mos mint a normál program?

Figyelt kérdés
2021. dec. 5. 15:06
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt írja a gépkönyv hogy a habgenerátor miatt ugyanazt a hatást lehet vele elérni mint a normál 40 fokos programmal


Csak nem tudom mitől energiahatékony ha dupla annyi ideig tart mint a 40 fokos?

2021. dec. 5. 15:08
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a motor üzemeltetése sokkal olcsóbb,mint a fűtőszálé.
2021. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De vajon a hideg vizben mosás ugyanolyan hatékony emiatt a habgenerátor miatt vagy ez csak marketing?
2021. dec. 5. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:
A hatékonyságot nem tudom, de a szerelők azt mondják, hogy ha hideg vízzel mosol, akkor egy-másfél havonta iktass be egy 90 fokos mosást 1-2 liter 20 %-os ecettel, amit meg is állítasz kb. egy órára közvetlenül az első ürítés előtt.
2021. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Én ezeknek a 40 fokos vízben való mosásnak egyáltalán nem vagyok híve. Munkáspolóim évekig így voltak mosva, de mivel olajgőzős munahelyen dolgozom, így a hátamon a bőr rendre kiszáradt, és hiába kenegettem bármivel, vagy próbáltunk ki mosószereket, nem akart helyrejönni, csak miután áttértünk 60 fokos mosásra.
2021. dec. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Csak tippem van, hogy kb. mi lehet az a habgenerátor, de vannak olyan mosószerek, amik hidegebb vízben is ugyanolyan hatékonyak - bár szerintem hidegebb víz esetén érdemes plusz egy öblítést beiktatni.


"mitől energiahatékony ha dupla annyi ideig tart mint a 40 fokos?"

Nem csak időtartama van a mosásnak. Ha olyan a program, hogy az X idő felében nem történik semmi, csak ázik a vízben a ruha, akkor máris belátható, hogy úgy energiatakarékosabb, mintha egyfolytában pörgetné a gép (és akkor a hőfokról még nem beszéltem, mert valóban az a legenergiaigényesebb része az egész folyamatnak, hogy felfűtse a vizet az adott hőfokra).

2021. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!