Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hideg zsíroldó helyett milyen...

Hideg zsíroldó helyett milyen környezetkímélő tisztítószerrel tudnám eltávolítani a csempéről a régi rászáradt olajos-zsíros foltokat?

Figyelt kérdés

Ha nekiugrok dörzsi szivaccsal megoldható viszont nagyon munkaigényes (2-3m2).

Vmi erős zsíroldóval (pl. trisó, mosószóda, sz.bikarbóna) megoldható lenne, ha tudnám áztatni rajta, de csempén hogyan?


Kreatív háziasszonyok mit javasoltok?


2021. dec. 29. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Gőztisztító környezetkímélő.
2021. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Brigicióval. Azt a víz is oldja utána .
2021. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hamulúg.
2021. dec. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a problémád a hideg zsíroldóval ?? ha a trisó meg a mosószóda neked már környezetkímélő ? A hideg zsíroldó ugyanúgy lúgos vegyszer, mint a trisó vagy mosószóda, legfeljebb felhasználóbarátabb kiszerelésben van. Az ilyenen nem kell tökölni.
2021. dec. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha jól értem te azt szeretnéd, hogy magától tűnjön el!? 🤣

Szivacs, dörzsi, vegyszer és kézi erő!

Vagy egy takarítónő, aki leszedi.

2021. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A csempéről akár környezetkímélő spaklival, vagy zsilett pengével is le lehet vakargatni a zsíros trutyit, ha valaki időmilliomos.
2021. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6/6 Jaa! Csak én pont nem vagyok az!!
2021. dec. 30. 14:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy időmilliomos? Akkor a környezetkímélés nehezen fog menni! Valamit valamiért.

(Ha a száraz leveleket ősszel meggyújtod, akkor egy délután szélnek eresztheted. Nyilván környezetkímélő módon komposztálahtod is őket, de akkor egy évig teendőd van vele, locsolni, forgatni, végül érett komposztként szétteríteni. Szóval a környezetkímélés nem biztos, hogy gyors megoldásokat hoz!)

Visszatérve a zsíros csempére, a hideg zsíroldónál nem találsz gyorsabb megoldást...

2022. jan. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a rászáradtat mivel.

Én nem hagyom rászáradni, így egy csepp (környezetbarát) mosogatószer simán leszedi.

2022. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: én se hagyom rászáradni, de az előző lakó ezt tette. Még így mindig olcsóbb mintha leverném a csempét és újrarakatnám.
2022. jan. 4. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!