Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csinálnátok egy olyan...

Mit csinálnátok egy olyan férfival, akivel több éve éltek együtt, de a rendszeretete kb. nulla? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát már pár éve együtt élünk és az összeköltözéskor megbeszéltük, hogy együtt figyelünk a tisztaságra. Ez az évek alatt totál eltűnt, ha nem én, akkor senki nem takarítana… de már nekem sincs kedvem, mert nulla megbecsülés van (pl.: a tisztán porszívózott/femosott nappalin végigjár utcai cipővel. Ha pedig kosz marad utána, akkor mintha ott se lenne a sármaradék/por)

Pár példát mondanék. A koszt észre sem veszi, a fürdőszoba lábtörlő a végtelenségig lehet koszos, wc papír gurigát a wc mellett gyűjti és abszolút nem zavarja, hogy ott sorakozik akár rengeteg guriga. Mosogatni valóknál mindig az egyszerűbb utat választja: tehát nem mosogat el semmit, csak új tányért vagy bármit elővesz és csak gyűlik a mosogatni való. Ruhák, cuccok szanaszét, semmi rendrakás iránti hajlam. Ha fel is töröl vagy söpör valamit, azt is csak az adott helyen, egészt lakást soha. Üdítős dobozok kuka mellett sorakozik, képtelen levinni a szemetet. És ez csak pár dolog a sok közül…

A legnagyobb problémám az, hogyha említem is neki ezeket, egyből megsértődik és én vagyok a gonosz! Édesanyámhoz hasonlít engem, aki tényleg rendmániás. Én rá hasonlítok ilyen téren, de közel sem ennyire, viszont elvárom, hogy rend és tisztaság legyen körülöttem és ha takarítok is, megbecsülje a munkám. Nem tudok koszban élni. Ráadásul én már szégyellem az egészet és nem akarok senkit se fogadni…

Szerintetek ilyen helyzetben mit lehet csinálni?



2021. dec. 31. 01:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk ugyanez volt a helyzet csak még pluszban gusztustalan szokásai is voltak mint pl. mosdóba hugyozás, wc-t szarosan hagyni meg ilyenek. Többször megkértem őt arra hogy figyeljen oda ezekre a dolgokra mert én is itt élek a háztartásban és tiszteljük meg egymást azzal hogy nem hagyjuk szarosan a vécét és nem piszoárnak használjuk a mosdót. Nem történt változás hónapok alatt sem én pedig úgy döntöttem hogy egy ilyen emberrel nem akarok és nem is tudok együtt élni ezért szakítotás lett a vége. Lehet hogy más azt mondaná hogy túlzás ilyesmi miatt szakítani de egy ilyen igénytelen ember teljesen kiábrándító tud lenni mindenféle szempontból.
2021. dec. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol működik a feladat felosztása,pl kerti munkák férfi, benti dolgok nő.

Ha nem tudtok kialakítani egy működő rendszert,akkor vagy állandó a konfliktus vagy csendben tűröd,hogy mindent te csinálsz.

Igazából itt rajtad múlik,hogy mennyit viselsz el.

Ha nem tudod meghúzni a határokat,akkor soha nem fogja betartani azokat.

Az,hogy rendmániás vagy e vagy sem , ebben a helyzetben fölösleges boncolgatni,mert te is nevezhetnéd őt igénytelennek.

Egy kapcsolatban,ha nem tudtok dűlőre jutni egy problémával,akkor állandó feszültség forrása.

Azt kell eldöntened,hogy tudsz/akarsz e így élni mindig!

2021. dec. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
Rettenet. Sajnos és nem bírnám, hogy semmibe veszi az én munkámat, ő meg szart se csinál. Állandó feszültség lesz ez, jobb lenne külön.
2021. dec. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
1-es vagyok, még annyit azért elmondok, hogy mióta egyedül élek sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, míg ezt kellett eltűrnöm nap mint nap folyton idegbeteg voltam itthon. Nem akarlak szakításra buzdítani de ha nem változtat hosszútávon nem fogod bírni idegileg.
2021. dec. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Furcsa ilyet olvasni, sohasem volt kapcsolatom de a ferfiak tobbsege sajnos ilyen (28/F vagyok).Mielott fel eve sajat lakasba koltoztem volna 1,5 evig 4 emberrel laktam egyutt. A furdoszobat 85%-ban en takaritottam. A wc koruli takaritas szinte soha, a zuhany lefolyoja a masik hajatol annyira durvan eldugult folyamatosan, hogy mindig vasaroltam sajat penzbol a lefolyotisztitot… egy dolog volt mindig fix, hogy a nappali, etkezo es konyhat 4 hetes rotacioban takaritottuk. El lehet kepzelni, hogy ki hogyan takaritott ott is a kis letorles , porszivozas majd felmosas szintjen. Most egyedul sokkal jobb, kis lakas, rajottem 2 honapja, hogy hetente tokre folosleges takaritanon, port letorolnon, mert ido es annyi por meg nem keletkezik se vizko a furdoszobaban, teljesen ok ezeket kethetente megcsinalni.

Kulonben annyira sok ember el meg itt, biztos talalsz valakit akinel megvan ez a fajta munkamegosztas es odafigyeles, ha most ilyen akkor egy gyereknel is elkepzelheted mi lenne. 😔

2021. dec. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
Én az ilyen férfit azonnal elhagynám! Tudom, könnyű ezt így kívülállóként kijelenteni, de ez szörnyű, amiket leírsz.
2021. dec. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Hát én se bírnám, mar csak azért se mert semmibe veszi a munkádat.
2021. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
Én is otthagynám. Ha viszont te még próbálkoznál, akkor esetleg egy másfajta munkamegosztás talán működhet. Mondjuk te takarítasz, ő meg bevásárol, főz, elmosogat...
2021. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%
Én még futnék egy kört takaritónővel. Heti 1, 2 szer hivnék valakit par orara, es fizetheti a beret. Akkor lehet, ha a zsebebol huznak ki a penzt magaba nezne.
2021. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

De hiába hív takarítónőt, ha a párja utána tíz perc alatt le is rombolja az egészet.

Szerintem egy alapvető tisztasági és rend kultúrával mindenkinek rendelkeznie kellene.

2021. dec. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!