Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi házimunkát tudsz...

Mennyi házimunkát tudsz elvégezni a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Naponta takarítasz, vagy csak a hétvégén?

Mosás?

Vasalás?

Portörlés?

Felmosás?

Porszívózás?

Főzés?

Egyebek?


A gyerek milyen mértékben befolyásolja a takarítást?


2010. szept. 9. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, hát gyereke válogatja. Nekem szerencsém van az enyémmel, mert szépen elvan egyedül, amíg én takarítok délelőttönként. Ill. jön utánam, teszvesz, de nem akadályoz. Most 14 hónapos, nem mindig volt ez így, most már jobban tudok dolgozni, de kisebbnek meg többet aludt, és akkor alvásidő alatt is tudtam házimunkát végezni.

Az általad felsoroltak közül van, amit minden nap csinálok, vagy max minden második nap, ilyen a mosás, porszívózás, rendrakás, mosogatás... Főzni 2-3 naponta szoktam, port törölni amikor eszembe jut, tehát nem tudom, milyen időközönként. Amikor szükséges :)

Vasalni csak az ágyneműt szoktam.

Általánosságban elmondhatom, hgy ha itthon vagyunk, az egész délelőttöm házimunkával telik, vannak állandó dolgok, és mellé pluszba egy-egy nagyobb, amit ritkábban szoktam, pl főzés, vagy ma pl kitakarítottam a hűtőt.

2010. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem törekszem arra, hogy túl sokat elvégezzek vagy mindent én végezzek el, hagyok a férjemnek is. Nem leszek házicseléd csak azért, mert ő többet keres.


Naponta takarítasz, vagy csak a hétvégén? Naponta, de a kutyáim egészsége miatt.

Mosás? Magamra mosok hetente 2x, a gyerekre szinte minden nap

Vasalás? csak olyan ruhánk van, amit nem kell vasalni, az ágynemű gyűrött, ha a férjemnek nem tetszik, akkor vigye el egy vasalónőhöz (már ilyen is van a neten hirdetve)

Portörlés? ritkán, így poros is minden, mivel az ablakok egy része sajnos a kertre nyílik, de lassan más helyre költözünk, így ez változni fog

Felmosás? minden nap porszívózás után, már reggel

Porszívózás? minden reggel

Főzés? nem vagyok hajlandó főzni is, havonta változik,, hogyan alakul, ebédjegy, ételfutár, a férjem főz hétvégén, konzerv

Egyebek? mi egyebek??? Én is dolgozom, csak a magáncégem most itthon van és nem az irodámban.


A gyerek milyen mértékben befolyásolja a takarítást? Semennyire.

2010. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt nevezem. Gondolom nem valami harmonikus a házasságotok, ha egy egyszerű kérdésnél is így kiborulsz :D
2010. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Két gyerekes Anyuka vagyok egy 2,5 éves Nagylányé és egy 4,5 hónapos Kisfiúé.

Szerencsére mindkettő remek gyerek eljátszanak egyedül, ha nem akkor marad másnapra a tenni valókból, már nem esem kétségbe! Utolsó kérdésre a válasz.


Naponta takarítasz, vagy csak a hétvégén? két naponta.

Mosás? heti 3-szor

Vasalás? nem vasalok, nem szeretek.

Portörlés? kellene, de mindig elmarad:), így van por.

Felmosás? két naponta

Porszívózás? havi 2-szer kellene, de jó ha két havonta sikerül egyszer normálisan.

Főzés? két naponta, de van, hogy nagyon jól sikerül a kaja, akkor másnap megint főzhetek, mert elfogy az első nap:)!

Egyebek? Kikapcsolódásra gondolsz? Akkor ha alszanak a gyerekek, vagy a Párom nem annyira fáradt a munka után és vigyázz rájuk, akkor üvegfestékkel üvegképeket festek!

Üdv egy Anyuka.

2010. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. szept. 9. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!