Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha lukas lesz a zoknid, akkor...

Ha lukas lesz a zoknid, akkor te mit teszel vele?

Figyelt kérdés
Általában ha kell megvarrom a lukat zoknin, de az a baj hogy nem tart ki sokáig a varrás rajta,megint kilukad utána, aztán menthetetlen lesz, férfiak vagy nők, mit tesztek ha lukas lesz!?

2022. márc. 8. 23:31
A kérdező szavazást indított:
Férfi! Megvarrom!
Nő! Megvarrom!
Férfi! Kidobom!
Nő! Kidobom!
Férfi! Hordom lukasan is!
Nő! Hordom lukasan is!
110 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Cipőben nem látszik, hordom! Ha már nagyon nagy a lyuk akkor meg kidobom. Ezért minden zoknim sötétszürke, így nem kell egy párat kidobnom :-D
2022. márc. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%

Vannak zoknik 500forintért is meg még olcsóbban is akadnak.

Ha le kell húzni valahol a cipőt, akkor eléggé ciki a lyukas zokni. Azért adok ennyire magamra.

Nagyon ritkán kell csak új zokni. Ami kissé kopottas, de még jó, az marad otthoninak utána kuka. Nagy ritkán azt az egy egy zoknit kibírja az ember. Évente talán 2 zokni ha kerül kukába. Az nem tragédia.

2022. márc. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
100%
Én viszonylag jóminőségű zoknikat hordok(nike/adidas/puma), szóval nem feltétlenül dobom ki. Amit jónak tartok(jelenleg az egyik adidas "kollekcióm") megvarrom, ami kevésbé vált be és minimálisan lyukas azt pedig "munkás" zokni lesz(kertimunkák, betonozás stb.).
2022. márc. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%

Elvben azt mondanám, megvarrom - gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy félrerakom a fiókban, hogy "majd ha lesz időm", aztán örökre elfelejtem. :D


A múltkor selejtezésnél az összes lyukas, majd ennek következményeként az összes fél pár zoknit kidobtam, úgyhogy most épp majdnem rend van. :)


A múltkor megvarrtam egyet, amit sajnáltam kidobni, de ezen kívül nem tudnám felidézni. Vszeg ez abból a gyerekkori emlékből ered, hogy anyám egyszer nekiállt stoppolni úgy klasszikusan, én meg gyűlöltem azt, amelyiknek a talpa volt megcsinálva, mert nyomott. Utána ő se csinálta többet, és bennem is az maradt meg, hogy a varrott zokni kényelmetlen (pedig én nem stoppolok).

2022. márc. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Én sosem szoktam varrni, mert mindig a sarka lyukad ki, és ott egyrészt zavar a varrás, másrészt ha már kilyukad valahol, akkor mellette a többi anyag is szinte átlátszóan vékonnyá vált, nincs értelme megvarrni, mert pár nap múlva mellette fog szétrepedni. Lyukason még hordom egy darabig, aztán mikor már szilva nyagságú a lyuk rajta, akkor szoktak a kukában landolni. Évente kb. 2 pár szokott elhasználódni nálam. De ez azóta van így, amióta csak vastag zoknikat hordok, télen-nyáron. Régebben hordtam vékonyabb fajtákat is, azok volt hogy 1 hónapot se bírtak, hiába volt márkás. Szerintem nem az én 115 kg-omhoz lettek tervezve, meg a kemény cipő bélés sem feltétlen előnyös.
2022. márc. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem jutott eszembe, hogy megvarrjam. Ez csak egy zokni, nem egy pulcsi vagy kabát.

Kimosom és elhasználom takarításhoz.

2022. márc. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Kidobom és veszek helyette újat!
2022. márc. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is elrakom takarítós rongynak.
2022. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
A lyukas zoknikat otthon hordom.
2022. márc. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%

Kidobom. Szökőévente ha 1 kilyukad sokat mondok, annyiért meg nem kár

N

2022. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!