Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép öblítő tartálya...

Mosogatógép öblítő tartálya kivehető? Ha nem, akkor mennyi idő mire kiürülni?

Figyelt kérdés
Feltételezve, hogy tele van.

2022. ápr. 12. 15:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*kiürül🤦
2022. ápr. 12. 15:37
 2/11 anonim ***** válasza:

Tölts rá sok vizet es előbb utóbb kiürül a szer.

De miért kell kiszedni belíle?

2022. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És az nem baj, hogy ez az "öblítős" víz folyik vissza az ajtóra majd, ergo a gépbe?

Az a gyanúm, hogy nem az van benne, mert elvileg az öblítő lényege a cseppmentesítés lenne és ezt nem produkálja a végeredmény.😅

Az öblítő tartályból kék géles állagú folyadék folyik ki kicsit miután végez a mosogatással. Én Finish öblítőm pedig teljesen folyékony. Ezért is gondolom, hogy valami nem kerek, bár máshol olvastam már, hogy kék és géles az öblítő, tehát gondolom van ilyen is. Köszi!

2022. ápr. 12. 17:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én gépem kiírja, ha kiürült a tartálya. Nem tudom, pár havonta szoktam újratölteni, épp tegnap. Finish kékes géllel töltöttem újra. Az érdekes amúgy, ha folyik. Az enyémet lezárom és onnan nem folyik ki semmi. Ha meg esetleg míg öntöttem, kifolyt az ajtóra valamennyi, azt letörlöm.
2022. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3: Semmi baja nem lesz a gépnek, ha öblítős víz folyik bele... Hát normál mosogatás alatt is oda megy, nem?


a gél állagú tuti nem öblítő, hanem mosogatószer! Lehet, hogy véletlenül a mosószert tette valaki az öblítőtartályba???

Az öblítő teljesen folyékony!


Én dm-ben, vagy aldiban szoktam venni, gyakorlatilag uaz, mint a dög drága finish, vagy somat... De ismétlem: ez halványkék és teljesen víz-állagú.

2022. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor igen valószínűleg valaki azt hitte, hogy az a folyékony gépi mosogatószer helye. Na de mostmár más nem kezeli a gépet!:)

Csak azért kérdeztem nem-e baj, mert nyilván a végén kellene az öblítőnek (ami semlegesíti a mosószert) a gépbe kerülnie. De ha feltételezzük, hogy nem is öblítő, csak nem lesz gond, meg egy mosogatás alatt pláne.:)

Köszönöm az ötletet, Finish kezdő csomagot 50% akcióban vettem de majd próbálgatok mást is, állítólag a Lidl cuccok is jók.

Köszi a válaszokat!

2022. ápr. 12. 19:25
 7/11 anonim ***** válasza:

6: az a mosógépben van, hogy az öblítő semlegesíti a mosószert.


Ez az "öblítő" tulajdonképpen fényesítő. Az öblítővíz felületi feszültségét növeli, hogy száradáskor ne alakuljanak ki apró cseppek a vízből, hanem elfolyósodva "lecsússzon" a poharakról, edényekről, és cseppmentesen száradjon.

2022. ápr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na akkor mégtutibb, hogy nem öblítő van a tartályban!😅

Szokták keverni a mosó- és mosogatógépet, de ezt hogy semlegesíti tuti, hogy az utóbbinál (is) olvastam, de akkor ez valótlan.

Figyu...azon filózom ha elkezdek bele vizet tölteni, hogy kifollyon, akkor utána az ajtó felcsukásával ki tudom majd lögybölni onnan a vizet? Vagy ezt csak a gép tudja onnan kiszippantani? Mert ha mostmeg az átmosás miatt teleteszem vízzel amit nem tudok kiszedni, akkor meg az fog sokára kiürülni.🤔

2022. ápr. 12. 19:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Önts bele pár dl vizet, szépen ki fog folyni. a gép aljába. Aztán elindítasz egy legrövidebb programot, és kiszippantja a gép.
2022. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De ha az öblítő is vizes állagú és hónapokig nem kell újratölteni, akkor a vizet miért szippantaná ki onnan egy rövid progin?
2022. ápr. 12. 20:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!