Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Mit csináljak a...

Segítség! Mit csináljak a szekrénnyel, hogy ne foltosodjanak meg benne a tisztán elrakott ruhák?

Figyelt kérdés

A szekrény viszonylag új, 1,5 éve csináltattuk asztalossal, teljesen száraz, egyébként beépített szekrény, a lakás is viszonylag száraz és új, 4 éve épült társas ház.

Alig 7-8 hónapja raktam el a babaruhákat, most elővettem néhányat odaadni a barátnőmnek és majdnem felrobbantam a dühtől! Minden világos színű ruhácska sárga foltos! De nem kicsit! Iszonyat! Beáztattam Vanish Oxi-ba 6 órára és semmi. Nem hozza ki. Miért van ez? Valami baj van a szekrényünkkel?? Tisztán, vasalva raktam el a ruhákat.

A régi lakásunkba nem volt ilyen, pedig sokkal hosszabb ideig tároltam ott ruhákat, pedig az 1 panel lakás volt. Mi a különbség ruhatárolás szempontjából?? Nem értem!

Adjatok tanácsot kérlek! Nem akarom, hogy tönkremenjen minden világos színű ruhánk!

Köszönöm!!


2010. szept. 18. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Írod, hogy csináltatott szekrény.

Én arra tippelek, hogy a fát pácolta az asztalos és az fogta meg a ruhákat.

2010. szept. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Az a baj, hogy nem ott foltos, ahol érintkezett a szekrénnyel, hanem a rétegek között.

Szóval biztos nem.

De azért köszi!

2010. szept. 18. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolod hogy a mosószer vagy az öblítő miatt következett be a sárgulás? Ezer fajta anyag van amik keverékek és kémiai reakciók jöhetnek létre.
2010. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Sensitive mosószert használtam, mivel babaruhákról van szó, meg babás öblítőt, de szerintem nem ezért van...

Viszont azt tudom, hogy ecetet fogok ezentúl használni a babaruhák öblítésére.

2010. szept. 18. 12:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valami alkatrész rozsdás a mosógépedben?

Lehet, hogy hülyeség, de a szomszédom így járt.

2010. szept. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És az nem látszódna azonnal? Csak hónapok elteltével?? Nem hiszem... Patyolat tiszták voltak, mikor kivasaltam és összehajtogattam őket.
2010. szept. 18. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont a vasalás az oka. Állítólag az öblítő meg a vasalás okozza, hogy az eltett ruhák befoltosodnak.

Ha fehérek a ruhácskák, próbáld meg mosószódával és szódabikarbónával mosni, ecettel öblíteni.

2010. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez komoly? Az öblítő meg a vasalás? A fenébe, azt hittem jót csinálok:-(

Hogyan mossam ecettel meg szódabikarbónával? Milyen arányban rakjam bele a vízbe?

Világoskéket is lehet ecetezni?

2010. szept. 18. 12:46
 9/10 anonim ***** válasza:

A mosáshoz tedd a mosószódát és a szódabikarbóbát a mosópor helyett. Attól függően szoktam adagolni, hogy milyen piszkos a ruha. Meg függ a víz keménységétől is (nálunk nagyon kemény) Ha rákeresel a mosószódára (több netes boltban is árulják) általában fenn van a honlapon a használati tanácsa. A zoldbolt.hu-n van szódabikarbóna is.

Ecetből 20%osat szoktam venni, és kb 2/3-ig töltöm az öblítőtartályt. Nem veszi ki a ruhák színét, sőt élénkíti, fixálja. (ruhafestéskor is ecetet szoktak használni színfixálásra)

2010. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak a választ!

Sokat segítettél!

2010. szept. 18. 16:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!