Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha vízparti, teraszos nyaralób...

Ha vízparti, teraszos nyaralóban nyaralunk, akkor, ha jövünk vissza a vízből és a teraszon kell bejönni, hogyan célszerű csinálni az átöltözést, hogy ne legyen a terasz és benti rész vizes?

Figyelt kérdés

Izé kérdés, de elakadt. Talán, mert nincs gyakorlatunk.

Bár figyelünk, a víz lecsurdogál, ha rálépünk ,széthordjuk. Ha papucs van rajtunk, méginkább, mert a poros talpa miatt több kisebb sárfolt is lesz. Így naponta minimum ahány fürdőzés, annyi padló feltörlés. Hogyan lehetne ezt praktikusabban csinálni? A papucsot, ami a vízparttól a házig van rajtunk, jó levenni már a terasz előtt vagy a házban is abban mászkáljunk inkább, mint mezítláb?

Privát családi nyaraló, ismerősük, kedvességből adta oda nekünk,5 személyes kb. Szeretnénk szépen, tisztán tartani, de azért pihennék is, nem sokszor felmosni.


2022. jún. 26. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Váltott papucs, feltörlés.
2022. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem víztől tocsogva kell bemenni. Megfurdesz, kint megtörlöd magad, a lábad is. Akár kint is maradhatsz kicsit napozni.Száraz testtel, lábbal kell bebujni a papucsba, bemenni a házba.
2022. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amit fent írtak ketten, plusz az se baj, ha mindenkinek van egy kis törcsije a teraszon, amivel még bemenetel előtt lábát tud törölni, ha sürgős.
2022. jún. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eza
2022. jún. 27. 04:17
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez a jó, amit írtok vagy a férjemnek van igaza, hogy csak a lustaság beszél belőlem, mert lusta vagyok naponta 7-8x felmosni a teraszt és az alsó részt ( nappalikonyha, a ház végén a fürdő), ezért elvárnám, hogy az udvaron, a terasz előtt törölközzenek és váltsanak papucsot, ne az udvaron-utcán használt vizes, poros papucsban és vizes csöpögő fürdőruhában menjenek át a teraszon és végig a házon, el a fürdőszobáig vagy az emeleti lépcsőn fel a szobákhoz. Volt, hogy nem töröltem utánuk fel azonnal, meleg volt, a megszáradt poros-saras lecsepegett víztől ilyen sötét foltok maradtak, koszos benyomást keltett tőlük végig a terasz és a ház.

Nagy elvárás tőlem ez vagy a jó anya fel takarít vidáman, gondolkodás nélkül, neki ez nem probléma?

( ismerősünké a nyaraló, csak fent átírta a teló)

2022. jún. 27. 04:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem nagy elvárás, a férjed egy bunkó.

Ha otthon lennétek, se várhat á el senki, hogy egész nap takaríts, és te is nyaralsz, nem szolgálnak mentél.

Különben a felmosás nem bonyolult, ha a férjed így érzi jónak, csinálja ő.

2022. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tehát a férjed szerint te vagy lusta, amiért nem moslol fel naponta többször, mindenki után.

És nem ő lusta, akinek nincs kedve papucsot cserélni, és a lábát megtörölni.

Csak halkan mondom, hogy én kertesházban nőttem fel, és ha nem cseréltem papucsot (ha csak annyira mentem ki, hogy a postástól egy levelet átvegyek, akkor is) anyám kitért a hitéből.

És még így sem volt soha paitka a ház, kellett takarítani.

Ez csak arra jó, hogy ne legyen disznóól.

És akkor azt még nem is vettük, hogy mindezt vizes lábbal teszik.

2022. jún. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom visztek törülközőt a fürdéshez. Akkor azzal a csöpögő részeket meg kell törölni, általában ez a fürdőgatya és haj. Kinti papucsot kint letenni, törülközőt magadra tekerni és máris nem csepegsz. Férjed is feltörölhet, gondolom van keze. Megmondod hogy vagy papucsot cserél, vagy ő is felmos. Amúgy még kölcsön nyaralóban sem tölteném az időt azzal hogy naponta 3x felmosok. Egyszer este, vagy egyszer mikor visszaadjátok a házat.
2022. jún. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na látod, éppen itt van az ideje, hogy elváljatok...

:)

2022. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Sokkal egyszerűbb vigyázni a tisztaságára mint takarítani. Szerintem az alapvető dolog, h szándékosan, lustasagbol, nem törödömségből nem mocskolunk.
2022. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!