Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyetértetek azzal, hogy az...

Egyetértetek azzal, hogy az nem baj, ha egy férfi, apuka is tud, és szokott is főzni, de azért kevésbé domináljon a konyhában, mint egy nő?

Figyelt kérdés

Ugyan a házimunkáknál manapság nincsenek kimondottan női és férfi feladatok, de szerintem a főzéshez még mindig a nőknek van nagyobb érzéke általában, mint a férfiaknak, kivéve persze, ha a férfi szakács. Illetve ami még kivétel, azok a kerti sütögetésnél a grillezés, az legalább olyan jól megy a férfiaknak, ha nem még jobban. De ez a kevés kivételek egyike.

A mi családunkban is mindig a nők főznek általában, főleg a nagyobb ebédeknél, nálunk, testvéreméknél, szüleimnél, anyósoméknál, sőt nagyszüleimnél is legtöbbször a nagymamáim főztek.



2022. júl. 3. 12:19
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
15 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Abszolút 0 érzékem van a főzéshez, úgyhogy ha a férjem vagy a gyerekek finomat akarnak enni akkor bizony csak magukra számíthatnak
2022. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem érdekel, hogy ki-mit dominál, ha a férjem főzni akar, akkor főz. Én meg fúrok-faragok, mert azt szeretek
2022. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Utalok fozni. Ha csinalok valamit, altalaban eheto, mert ha mar nekiallok, altalaban pontosan kovetek egy receptet es inkabb kulonlegesebb eteleknek allok neki, mert ugy legalabb van valami motivaciom, hogy na, most csinalok valami extrat, de egyebkent 90%-ban inkabb a baratom foz.

Oszinten szolva szamomra egy egyszeru bolognai spagetti es egy majkremes kenyer kozott nem sok kulonbseg van, felolem elhetnenk minden nap szendvicsen, a baratom ragaszkodik a normalisabb kajakhoz, szoval o foz.

2022. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
76%
#1 Nem érzék kell hozzá. Szándék. Ott a szakácskönyv vagy a net. Le van írva minden. A többi kifogás
2022. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
#4: ott a pont!
2022. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

#4 nekem még nem sikerült pontosan követett recept alapján sem jót készíteni...

#1

2022. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ebben nincsenek szabályok, mindenki úgy alakítja a kapcsolatában a feladatokat, ahogy nekik jó.

Viszont azt tapasztalatom, hogy leggyakrabban (ahol mindkettő tud és hajlandó főzi) a nőkre marad a napi szintű "gyorsan valamit abból, ami van" mókuskerék jellegű ételkészítés, a főzni szerető férfiakra pedig az nagy nekikészülést igénylő "alkotás", amitől illik hanyatt esni és utána hálából elmosogatni :D

2022. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a mindennapi főzeshez nem kell sok "érzék" gxakorlatilag mindenki meg tudja csinálni.

De ha a ferfi jobban főz, miért ne dominálhatna ő a konyhában?

Nekem mondjuk pont a szakács haverom nem főz otthon, elég neki a munkában:))

Egy másik haveromnak oedig hobbija a főzés, úgyhogy kb. mindig ő főz.

Nálunk ahogy sikerül, de vannak fix dolgok, pl pörköltet, húslevest én főzöm, a főzeléket mindig asszony (mert azt meg én nem tudok jót).

2022. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Ne domináljon senki, főzzön az, aki tud és kedve van hozzá. Ha egyik sem, akkor meg rendeljen, vagy tanuljanak meg mindketten főzni.
2022. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xp ali ***** válasza:
Nálunk asszony csinál kaját, ember mosogat. Nem is szeretem, ha asszony mosogat, mert sztem én jobban tudok. Volt időm begyakorolni. Kevesebb vizet használok, mint ő. De sztem domináljon az, akinek több ideje van. Nálunk ez bevált. Én ritkán főzök, csak speciális esetekben, pl lekvár, kompót, gesztenye, ilyen "spécibb" dolgok, amit nem minden nap csinálunk.
2022. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!