Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hideg zsíroldó mennyire...

Hideg zsíroldó mennyire veszélyes gáztűzhelynél?

Figyelt kérdés
Letakarítottam vele pár foltot a tűzhely tetején.Rácsot nem tisztítottam, meg az égők feletti lapokat sem, a fedőlapok alá a gázégő környékére nem folyhatott szerintem. Viszont, ha megszagolom, még érzem rajta ezt a maró szagot, ami a hideg zsíroldó szaga. Igyekeztem a leírásának megfelelően bő vízzel lemosni. Ha még maradt is esetleg valamennyi rajta, az lehet veszélyes főzésnél az ételre, hogy hő hatására pl. belepárolog, belefő, vagy bármi ilyesmi?

2022. júl. 29. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Induljunk ki a sütő tisztítóhabokból. Azokat befújod a sütőtérbe, hagyod a megfelelő ideig hatni, majd letörlöd. És ha elolvastad a tisztítószer használati útmutatóját, akkor tudod, hogy azt ajánlják, hogy a tisztára törlés után legalább 8 órán át szellőztesd a sütőteret, de legalábbis ne süss benne.


Ebből következhet, hogy esetedben 1-2-3 óra "szellőzést" követően használhatod a gázrózsákat. De csak akkor ha tényleg nagyon parázó tőle.

2022. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Belepárologni, belefőni semmiképp sem fog. Várjál egy kicsit, akkor elmegy a szaga.
2022. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még úgy 1,5 hétig nem tervezek vele főzni elutazás miatt, a kivárással nincs gond.
2022. júl. 29. 14:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként, csak annyi volt rajta, hogy 5 percig kell állni hagyni, utána bő vízzel lemosni. Más nem, csak a szembekerülés meg hasonló baleseteket ragozta. Illetve, most látom, hogy 2018-ban lejárt :/
2022. júl. 29. 14:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem volt baj amúgy, átmostam párszor szódabikarbónával, mert nem jött le úgysem. Azóta már többször főztünk, nem gyulladt meg, stb..
2022. aug. 13. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!