Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosogatógép és a száritógép...

A mosogatógép és a száritógép luxuscikknek számik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Vonatkoztassunk el a rezsi áraktol mielőtt valaki elsütné a ponént hogy a mai rezsiárak mellett már luxus.


Én úgy nőttem fel hogy a szüleimnek nem volt és a mai napig nincs mosogatógép, tehát minden nap kézzel mossák el a tányérokat. Szártógép sem volt soha, minden ki van teregetve, csak mosógép van, de az már a mamámnak is volt a 60-as évek végén.

Ugy tudom manapság már van többeknél mosogatógép meg szártógép, de nem tudom ez mennyire alap dolog egy magyar háztartásban. Ha pl házat veszel akkor számolsz azzal hogy ezeket megveszed és hogy legyen nekik hely?


Külföldön élek, itt ezek alap dolgok, ezért nem tudommi a helyzet otthon.


2022. aug. 3. 02:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

A mosogatógép elég elterjedt. Nekem nincs, mert nem szeretem, egyébként is egyedül élek, de vehetnék, nem drága.

Szárítógép kevés helyen van még, inkább nagycsaládnál van értelme annak is, ahol nincs annyi hely teregetni, de sok a mosnivaló.

2022. aug. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem poén, de ehhez meg kellene kérdezni az összes hazai családot.

Nekünk régóta van mosogatógép(is) de én inkább kázzel mosogatok, azt jobban szeretem. A nejem esküszik a mosogatógépre, igaza van, mert csillog-villog minden. Egy nagyon szuper, négykeresztes, igencsendes masina.

A szárító csaknakkor kell, ha nem lehet teregetni.


Nehéz erről itt tudakozódni.

Példa a bidé. Egyszer valaki megkérdezte, hát kapott hideget-meleget. Zömmel olyanok válaszoltak elítélően, akiknek nenem kellett, nem értettek vele gyet. Na arról lehet felmérést csinálni. Az áruházak nem is forgalmazzák, nincs rá igény. A mosogatóra legalább van. A szárítógép is inkább luxus(még)

2022. aug. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem már egyik sem számít luxuscikknek, csak sok lakásban nem fér, férnek el.
2022. aug. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Én is úgy látóm az ismeretségi körömben, hogy mosogatógép a legtöbbeknek van, a szárítógép jóval ritkább. Mi is így vagyunk. Bár nekem az előbbi sem hiányozna.
2022. aug. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi éveken keresztük küzdöttünk a penésszel, amit többnyire a hideg időben a teregetés okozott.

Majd történt egy lakás átalakítás, és sehol sem fért a benti ruha szárító, ezért kényszerből vettünk egy szárítógépet, és megállapítottuk, ezt nagyon elcsesztük...

Azóta nincs penész sehol a házban! Így csak azokat a ruhákat teregetjük amiket nem szabad szárítani, de ez a mennyiség bőven elfér a fürdőben a törölköző szárító radiátoron.

Tavaszra úgy elkényelmesedtünk, hogy már nyáron sem teregettünk ki. Jelenleg 6 éves a gép.

Mosogatógép nincs, mert nem fért el a konyhában, sajnos egy tégla szerkezetű bútorba utólag nem érdemes belefaragni...

Szeptember elvileg elkészül az új ház abba lesz mind a 2. :)


(Azok az ismerőseink akiknek eldicsekedtük a penész problémánk megszűnését, és náluk is volt, mind vettek szárítógépet és egyikük sem bánta meg)

2022. aug. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk van mindkettő, de 4 gyerekünk van, és mindennap főzök és mosok. Viszont a szárítógép miatt rettenetesen elkenyelmesedik az ember. Most tudatosan teregeteg egy ideje a teraszon. Iszonyat lustasagnak és pazarlásnak érzem nyáron a gépet használni...
2022. aug. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is van szárítógépem. Akkor vettük, amikor lányok egyetemre mentek, és amikor hazajöttek (hétvégén), gyorsan kellett szárítani. Azóta kiröppentek, én pedig teregetek. Az enyhén nyirkos ruhákat szoktam betenni kb. 10 perce, és még melegen kiszedem/hajtogatom, így megtakarítom magamnak a vasalást.

Szóval részben luxus, lustaság és pazarlás, de én is ismerek olyan családokat, ahol a szárító oldotta meg a penészesedési problémákat.

2022. aug. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
A mosogató gép hasznosabb.Sok ídőt lehet vele megtakaritani.Az idő is pénz.
2022. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem mosogatógép már szinte mndenhol van, mármint az átlagembernél.


Szárítógép is egyre több helyen, a szigetelt házakban az amolyan kötelező elem is, mert ha télen s házban teregetsz ki, pillanatok alatt penész lesz. Megjegyzem, én is pazarlásnak tartom a szárítógépezést nyáron.

2022. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Az átlag embernek nem luxus.
2022. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!