Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit hány fokon mostok?

Mit hány fokon mostok?

Figyelt kérdés

Már sok ideje (5-6 éve) alacsonyabb hőfokon mosok majdnem mindent és a centrifugát is lentebb vettem. Igazából mindenünk tiszta, jó az illatuk, kevésbé mennek tönkre. Ma viszont egyik ismerősünk beugrott, amikor a mosókonyhában voltam és indítottam a mosást. Közölte, hogy hülye vagyok, mivel ezzel nem spórolok, koszos marad minden és ennyi erővel kézzel is csinálhatnám. Tényleg ennyire szarul mosom a dolgainkat?


- Ruhák, kabátok, sálak: 20 fok / 800 (30 perc)

- Munkás ruhák, konyharuhák, rongyok, mosható intimhigéniás dolgok: 40 fok / 800 (1 óra)

- törölközők, ágyneműk, paplan, párna, díszpárna belsők, díszpárna huzatok, ágytakarók, plédek, matracvédő, előszobaszőnyeg: 30 fok / 800 (1 óra)

- függönyök, cipők, gyapjú ruhák: 20 fok / 400 (30 perc)


Ha valami koszos, akkor amúgy magasabb hőfokon, több ideig mosom, de általában minden még tisztának is néz ki, jó illatú amikor mosásba kerül.



2022. szept. 2. 11:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Felsőruházatot 30 fokon szoktam, kivéve a pólókat és a nyári ruhákat, azokat 40-en. Fehérnemű, ágynemű és huzatai, törölköző 60 fokon. Függöny és hasonlók 30-on.
2022. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Abban igaza van, hogy 60 fok alatti hőmérséklet nem alkalmas higiéniás mosásra, mert lényegében csak a foltok tűnnek el és illatot kap a ruha. Egyébként azt is nézni kell, hogy mi van a cédulára ráírva. 40 fokos hőmérséklet általános mosásra teljesen jó, én az alja csak akkor mennék, ha az anyag nem bírja.
2022. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Mindent 30 fokon, kivéve ha valami nagyon mocskos, azt 40-en. Úgyis mennek utána a szárítógépbe.
2022. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.


#2 Minden ruhánk pamut, len vagy gyapjú. Még a fehérneműk is.


Néha 60 fokon is mosok (ha nagyon kell), de annyira nem szeretem. Megkeményedik minden utána tőle és szárítógépeznem kell. Emiatt szoktam le róla.

2022. szept. 2. 12:40
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Én szinte mindent 60 fokon mosok. Olajpárás környezetben dolgozom, és amíg 40-en lettek kimosva a polóim, addig csak látszatra voltak tiszták a ruháim, de a kisebesedett, kiszáradt hátam meg nem akart rendbejönni.
2022. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%

A centrifuga fordulatszámát ne csökkentsd le, mert idő előtt szét fognak menni a csapágyak, előltöltősnél meg a dobcsillag! Egy felültöltősnél még viszonylag egyszerű a csapágycsere, de előltöltősnél a dobcsillag cseréje vagy javítása igazi kihívás, mert kb. szét kell barmolni az egész gépet, meg le kell bontani az elektronikát hogy hozzáférj...

Amúgy spórolni nem a hőfokon érdemes, hanem a mosás gyakoriságán. Azaz akkor indíts csak mosást, ha tele a dob. Általános mosás 40 fok, fehéreknek, ágyneműnek 60fok. Ezek az irányadó hőmérsékleti értékek.

2022. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%

Egy egészséges embernek nem kell fertőtleníteni a ruháit, sem a fehérneműit.

Én a színes, fekete ruhákat 30 fokon, a fehéreket 40 fokon, ágyneműt, törölközőt pedig 60 fokon mosom.

Viszont a 30 perc az nagyon kevés, és a rövid program valóban többet fogyaszt mint egy normális 1-1,5 órás. Az idő csak egy tényező a mosásban.

Illetve ha nekem egy ismerősöm ilyet csinált volna a saját otthonomban, akkor kikísértem volna a bejárati ajtón kívülre, és közlöm vele, hogy a saját háztartásodban azt csinálsz és úgy csinálod ahogy akarod, itt viszont én úgy mosok, ahogy én akarok!

2022. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Törölközőket 40 fokon, minden mást 30 fokon.
2022. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Színes, látható szennyeződés nélküli ruhákat 30 fokon, fehér ruhákat és a szennyezett színeseket 40 fokon, ágyneműt-törölközőt 60 fokon. Minden programom legalább 1-1.5 órás, a 60 fokos 2 órás. A színes ruhákat folyékony mosószerrel, a fehéreket és a törölközőket, ágyneműket mosóporral mosom.
2022. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

" A centrifuga fordulatszámát ne csökkentsd le, mert idő előtt szét fognak menni a csapágyak "

Az alacsonyabb fordulatszámtól?? Mert engem épp azzal ijesztgetnek, hogy a magasabbtól megy tönkre (800 helyett 1000)...

2022. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!