Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Találtam bolhát az ágyban....

Találtam bolhát az ágyban. Biokill baba mellett? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tiszta ideg lettem,van itthon 2 kisgyerekem,

Szeretném kérdezni,hogy a Biokillel leszabad fújni az ágyakat is?egy kisbaba is van itthon,meg 2 éves. Tapasztalatok? Nem lesz bajuk tőle, ha utána eree rakom az ágyneműt és így alszanak rajta? Segutsetek kérlek



2022. szept. 23. 04:30
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Én biztos nem mernék biokillezni ilyen picik mellett.

Szedjél rengeteg diófalevelet és azt tedd a lepedők alá, ágy köré.

Minket az új, töküres házban leptek el a kiéhezett bolhák amikor beléptünk, de százával és muszáj volt költözni.

Naponta mindent porszívóztunk, hypósan felmostunk és vastagon felszórtunk diólevéllel, szőnyeget, ülőgarnitúrát, mindent.

Elég ronda volt, meg macerás porszívózás előtt mindig összeszedni, utána megint szórogatni, de 2 hét után felszedtük, azóta egy szem bolha nincs! És ennek 5 éve.

2022. szept. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

“ Remek bolha- és poloskaűző! Ha bolhával, poloskával fertőzött az ágy, tenni kell az ágyba néhány diólevelet, az elűzi a vérszívókat! Őseink is ismerték ezt a hatását, ezért tettek a szalmazsákba dióleveleket.”

[link]

2022. szept. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Itt azt írja, hogy zsenge diofalevel, még mielőtt megérett a dió 🧐

De mostmár megérett a dió, akkor is hatásos?

2022. szept. 23. 06:39
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Teljesen jó erre a célra. Csak ne legyen sárga és száraz!

A zsenge talán a felsorolt egyéb felhasználási módoknál érdekes.

2022. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!