Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hideg zsíroldó eltávolítása?

Hideg zsíroldó eltávolítása?

Figyelt kérdés
Jöttem haza a boltból, és a textil szatyorba kifolyt a hideg zsíroldó. Ráfolyt a nadrágomra és a fehér cipőmre, amit azonnal sárgára színezett 😔 Rögtön bedobtam a mosogépbe. Ha nem jön ki a cipőből, mivel tudnám esetleg helyrehozni? Valakinek valami ötlet? Sajnálnám kidobni szinte új és elég drága volt. Köszönöm a segítséget.

2022. okt. 3. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát a hideg zsíroldóval nagyon vigyázni kell a fémet is szétmarja ha befolyik valahová, szerintem nem nagyon tudsz már mit kezdeni a nadrággal és a cipővel.
2022. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tömény lúg, ezért semmit nem lehet vele tenni
2022. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi hasznosat nem tudsz tenni. Így jártál...

Sajnálom.

Magát a lúgot még lehetne savval semlegesíteni, de amit "átfestett", azt megette a fene.

2022. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Rossz hírem van, megmarta a nadrágod és a cipőd. Anyagában károsította, nem lehet javítani.
2022. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 🙂

Képzeljétek, közben ugye kimostam és kicsit halványult csak, de átdörzsöltem marha epe szappannal meg domestossal és szinte nyomtalanul eltűnt.

2022. okt. 3. 19:09
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
nem kicsit vicces, hogy maró lúgot másik maró lúggal (domestos) tisztítasz... :)))
2022. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha vicces ha nem fehér lett a cipő 😅
2022. okt. 3. 19:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Örülök a sikerednek, másnak is tanácsot adtál ezzel a válasszal.

Évekkel ezelőtt vettem egy vietnami gyártmányú férfi alsót, aminek éktelen kék színe volt, ezért fehérítő oldatban kimostam. Rőtbarnára változott a színe. Ezt már elfogadtam, megszárítottam. VISSZAKÉKÜLT. Ezt azért írom, hogy ezek szerint itt nem a lúgot kellett lúggal semlegesíteni (fentebb én is ezt gondoltam), hanem a zsíroldó összetevőit semlegesíteni (pl. domesztosszal).

2022. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7: mert eleve a zsíroldó leszedte. Elég lett volna bő tiszta vízzel hosszan lemosni... Uez az eredmény lett volna. :)
2022. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnt az el, csak kifehérítette. Ideiglenesen. Meg kéne tudni érteni, hogy ha anyagában totálkáros a ruha, akkor azt nem fogja semmilyen szappan vagy kémiai anyag megjavítani. Ráadásul lúgot lúggal tisztítani? Vadász, vadász...
2022. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!