Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyedül élők! Ti hogy oldjáto...

Egyedül élők! Ti hogy oldjátok meg a háztartást? Hogy jut mindenre idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Kicsit több mint fél éve költöztem külön.

Egyedül élek, dolgozom és rendszeresen táncolok is órarend szerint.

Állandó 12 órás munkám van, gyakran éjjel. Hétvégém és ünnepnapom sem nagyon van csak ritkán nem vagyok beosztva. Ezért szinte mindig csak vacsorázni, lefürödni és az ágyba bedőli van energiám munka után.

Ezzel csak az a gond, hogy a háztartás viszont elúszik és amire valamivel végzek kezdhetem előről. Nem tudok kitörni ebből a körforgásból és nagyon zavar. Már takarítónőn is gondolkoztam, de nem akarok idegent a dolgaim közé engedni. Mosogatógépre, és állóporszívóra gyűjtök de az is csak egy-egy részét oldja meg a problémának.

Van valami tippetek, hogy csináljam? Vagy aki hasonló helyzetben van, hogy nem készül ki?

26/N



2022. okt. 16. 21:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem csodálom, ha 12 órázol, több műszakban. Egy héten hány órát dolgozol?


Nekem napi 8 óra, 1 műszak, kicsi lakás.

Könnyen megoldom, hétköznap csinálok mindent, mosás, főzés, takarítás, vasalás. Hétvégén csak pihenek/tanulok.

Emellett egyetem, és heti 3x edzés.


33f

2022. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Hogyblehet minden nap 12oraban dolgozni? Ez törvénytelen.
2022. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
50%

"Állandó 12 órás munkám van"


Most ezt úgy kell érteni, hogy minden munkanap 12 órát dolgozol? Mert az 5 nap alatt is 60 óra, ami 20 órával több, mint a normális munkaidő. Ha meg még hétvégén is kell dolgozni ezen felül, az modern kori rabszolgatartás.

Ha ez a helyzet, akkor érdekelne, mit dolgozol, és hogyhogy nem tartják be a munkahelyeden a törvényeket?


Ha viszont heti 40 órát dolgozol, csak 12 órás műszakokban, akkor sok pihenőnapod van, nem értem a problémádat. Akkor igenis lazán meg kéne tudnod csinálnod a házimunkát - persze nem aznap, amikor végignyomtál egy 12 órás műszakot.

2022. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
12-24- ben szokás... tehát 12 óras műszak után 24 szabad
2022. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon nehezen, sajnos teljesen leszív az egyetem... 26/N vagyok szintén. :( Depresszióval kezelnek, ami még kevésbé motivál a rendrakásra. Hétköznap 6 előtt nem érek haza.
2022. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

2/2 Hát nyilván nem minden nap dolgozom, viszont váltott műszakban. Éjszakás után a nap eleve nincs, mivel valamikor aludnom is kell.

Akkor 1 napom marad mindenre.

Ha nappalos blokk után vagyok az egy kicsit jobb akkor 2 napom van. Már amikor nem kapok plusz műszakot. 2-3 naponként változnak.

Szóval ez tök legális.

Az megint más kérdés, hogy nem elég mellette a 24 óra egy nap.

2022. okt. 16. 22:11
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak aludni jársz haza, akkor hogy lesz koszos a lakás?

Alapvető dolgokat be kell tartani: cipő levesz az ajtóban, szennyes a tartóba, szennyes edény a mosogatóba, mindig mindent a helyére pakolni.

Bár nem tudom mekkora lakásról van szó (pont a lényeget hagytad ki…), de egy átlagos panelt pl. 1,5-2 óra alatt heti szinten patika rendbe lehet vágni.

Az álló porszívótól pedig nem várd a csodát, ugyanúgy meg kell fogni, mint a másikat.

2022. okt. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

4/6 :

"Ha viszont heti 40 órát dolgozol, csak 12 órás műszakokban, akkor sok pihenőnapod van, nem értem a problémádat. Akkor igenis lazán meg kéne tudnod csinálnod a házimunkát - persze nem aznap, amikor végignyomtál egy 12 órás műszakot."

Igen ez elméletben így is lenne, sőt 5 éve még így is lett volna. Viszont ez a gyakorlatban heti 2 nagyon maximum 3 szabadnap. Gyakran éjszakás műszak után!

A váltot műszak eleve megterhelő, a 12 óráról nem is beszélve. Volt olyan is, hogy 3 nappalos műszak után szó szerint 1 napot teljesen átaludtam. Annyira kimerültem! Szóval vagy csináld utánam, vagy a szemrehányást tartsd meg magadnak!

2022. okt. 16. 22:19
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy az élet ilyen, körforgás. Család, gyerek mellett még sokkal több tennivaló lenne.
2022. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%

"Éjszakás után a nap eleve nincs, mivel valamikor aludnom is kell."


Mi?

Reggel 6-kor végzel, 7 előtt hazaérsz, eszel és lefekszel mondjuk 1/2 8-kor. Kora délutánig kialszod magad, utána este 10-ig fent lehetsz. Mi az, hogy nincs az a nap? Én aznap megfőznék, ha kell takarítanék, mosnék, vasalnék és másnapra egésznapos kiruccanást csinálnék, kirándulást vagy strandolást (nyáron) vagy ilyesmik.

Nemhogy egymagamra takarítónőt fogadjak vagy mosogatógépre gyűjtsek! Mennyit mosogatsz te egymagadra?

2022. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!