Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tényleg sok ez?

Tényleg sok ez?

Figyelt kérdés

Egyik szomszédommal ma beszélgettünk. Feljött a háztartás vezetés témája. Kiderült, hogy 5x több időt töltök ezzel, mint ő, pedig csak fele akkora ingatlanban élnek. Szerinte felesleges ezzel ennyit foglalkoznom.


Egy nagy házban élünk (150 m2 laktér + 80 m2 tárolóhelységek + kert). A takarítás, mosás, főzés, karbantartás, rendfenntartás, állatok ellátása az én feladataim közé tartozik főleg (bár azért sokat segít párom, de most a munkája miatt nem ér rá annyit).


Heti kb 15-20 óra ez így egyben.


Napi kb 30 perc az alap feladat, hogy rend legyen: beágyazás, szennyes+szemét+mosatlan összeszedése, szellőztetés, állatok ellátása, mosogatógépből ki és bepakolás, konyhapult és asztal áttörlése, porszívózás (állatok miatt ez elengedhetetlen)


Heti takarítási tervemnél a nagytakarítási feladatokat is beleraktam. Így nem megterhelő. Napi kb 1,5-2 órám megy el vele így. Szerintem emiatt tűnik soknak.

- Hétfő: 2 szoba, Mosókonyha

- Kedd: 2 Fürdő, Konyha + Kamra

- Szerda: 2 szoba, Nappali

- Csütörtök: folyosók, lépcsők, előszoba, terasz

- Péntek: gépek takarítása, karbantartása, kert rendezése,

Tárolóhelységek rendbentartása (Tároló 3 db, Padlás),


Napi kb 1-2x megy a teli mosógép a nagytakarítási munkák és az állatok miatt főleg. Ezzel kb 30 percem megy el naponta.


Emellett a főzés heti kb 2x3 óra.


Bevásárlást viszont cserébe gyorsan megoldom online. kb 1 óra hetente (kipakolással együtt), mivel állandó listám van.


Nekem nem tűnik soknak, mivel általában minden reggel gyorsan letudom. Általában 5:00-8:00-ig megoldom, hamár kidob az ágy. Néha 9:00-ig csinálom. Utána szoktam csak dolgozni (itthonról) napi 4-6 órát. Emiatt is fontos nekem, hogy rend és tisztaság legyen.



2022. okt. 24. 09:24
 1/4 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Miket csinálsz?

Sok mindent ki lehet váltani, ritkítani lehet a megfelelő gépekkel, tárgyakkal.


Például a felmosós robotporszívó kiváltja a seprés és felmosás 98%-át nálunk.

Minden szobában van levegő szűrő, így alig porosak a bútoraink, a levegő is frissebb, nem kell porolni sem nagyon.


Drága dolgok, de ha úgy vesszük hogy az idő pénz, 1-2 hónap alatt visszahozzák az árukat

2022. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A robotporszívónk most ment tönkre. Emiatt csinálom azt is naponta. Jelenleg tervezünk újat venni, de megfontoltan választunk. Amellett is ugye heti 1x porszívóztam (néha felmostam, de az nem a kedvencem😅).


Levegőszűrő beszerzését viszont megfontolom mindenképp. Nagyon szépen köszönöm.


Amit lehet, azt lecserélem mindig valami olyanra, ami segít. A mosogatógép kb 30-60 percet is képes akár naponta nekem megspórolni.

2022. okt. 24. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:

De miért kell minden héten 2 órán át rakni a rendet tárolóhelelyiségekben meg folyosón?


Mert oké, hogy a fürdőt heti 1-szer alaposan kitakarítod, de pl. szobák vagy folyosók meg előtér hogy lesz olyan rumlis/koszos, hogy hetente kelljen ilyem intenzitással takarítani?

2022. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tárolóhelységeknél a kamra, padlás, pince, állataink takarmányát tároló helység értendő. Ezeket a napi szinten használjuk. Így koszolódik, porosodik. Ezek mind a házba nyílnak. Emiatt pedig főleg tisztán tartom. Na meg néha nem én megyek be, így olyankor pakolnom is kell. Itt mindig találok munkát. Szanálás, söprés, rendszerezés (most váltunk műanyag átlátszó dobozokra, hogy minden átlátható legyen. Emiatt nem keveset pakolok). Ez pl pont az a rész, ahol heti 1- 1,5 óra feladatot találok. A takarítás nekem ilyen helyeken is fontos. Csak egy példa: szénát hetente adagolom ki egy nagy dobozba a nyuszijainknak az egyik ilyen tárolóban bálából (a folyosóra nyílik ez is). Emiatt ugye mindig fel kell takarítanom ott utána, hogy ne vigyem be.


A folyosók végén van egy olvasósarok, a másiknál egy zenesarok. Emiatt ott is kell portalanítani. Az előszobában pedig ugye ahogy bejövünk kosz lesz (úgyis, hogy kint letöröljük a lábunkat). Általános alap takarítas pedig nálam normális minden helységnél hetente 1x.


Emellett minden helységben a nagytakarítást folyamatosan elosztva csinálom. Ugyanarra a feladatra így minden 4. Hónapban térek vissza. Így nekem elég hamar kijött ez az óraszám.

2022. okt. 24. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!