Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudom nyom nélkül...

Hogyan tudom nyom nélkül eltüntetni a penészfoltot a festett falról?

Figyelt kérdés

Olcsó és gyors megoldás érdekelne amit most tudnék tenni.

Se időm se pénzem se hangulatom nincs karácsony elött szétbombázni a lakást.



2022. nov. 27. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Én most szedtem le szavo-val, nem maradt nyoma.
2022. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Spakli
2022. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szavo nálunk a fehér és a sötétsárga falról nyom nélkül leszedte, a világos kb vajszínen meg szépen ott maradt a nyom ahogy lefolyt a szavo...
2022. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

A Szavo színezett mészfestéken tud nyomot hagyni. Diszperzit (akril bázisú) színes falfestékek pl. Dulux, Polifarbe stb. nagyon jól tűrik, semmi nyoma nem marad.

Egyébként én is Szavo-t használtam sokszor, mikor penészedtünk. Nyom nélkül eltüntette a penészt. Ha kell, meglehet ismételni a fújást, ha nagyon vastag a penész réteg.

Arra viszont nagyon kell figyelni, hogy az extrém tömény klór gáz, ami keletkezik, legyen kiszellőztetve.

Brutál tömény és csak akkor használd ha legalább 2-3 órát tudsz folyamatosan szellőztetni (lehetőleg szeles időben fújd be a falat, akkor hamarabb kimegy a klórgáz a házból).

2022. nov. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szavo.

Nincs nyoma

2022. nov. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Neked ezért fizetnek? Évek óta szemeteled az oldalt, vagyis az ilyen jellegű kérdéseket a ctrl+v ctrl+c német szabványos szaroddal?

MINDEN penészes kérdés alatt azonnal ott van a német szabványos válasz :D

2022. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És még baromság is.


Sajnos a szellőző nem akkor szellőztet, amikor kell, hanem folyamatosan.

Azaz, ha 1 hétig esik az eső, akkor 1 hétig nem hogy szárítaná a szobát, hanem még jobban behozza a kinti, 90%+os párát.

Plusz egész télen, éjjel-nappal viszi ki a meleget.


Szerintem ilyen szellőzőket árul. Valahogy el kell adni azt a sok vackot....

2022. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, amin nyomott hagyott az poli-farbe platinum :S


Viszont nagyon gyakran használni sem jó, szépen lepotyogott a fal miatta mindkét helyen

2022. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már 2020-ban is tolta a német szabványt: https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__10768..


Egyértelmű, hogy itt próbálja reklámozni a szarját. Viszont ez az agresszív marketing inkább arra enged következtetni, hogy nem igazán pörög a biznisz. Mintsem, hogy annyira beválna a módszer a penész ellen.

2022. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szavot használtam én is régen míg nem volt kifestve a szoba. Hosszú évekig nem jött elő. 2-3 éve lett kifestve narancssárgára a szoba és most ismét előjött. Tartok tőle, hogy ha lefújom Szavoval fehér foltot hagy maga után.

Már nem emlékszem a festék fajtájára. Végleges megoldás max a tavasszal tervezek addig kéne valahogy kihúznom.

A sós vízzel át törölni a falat milyen megoldás? A sós víz hogyan hat a penészre + festékre?

2022. nov. 28. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!