Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Albérletben fekete penész a...

Albérletben fekete penész a fürdőben, falakon, ablakok körül a sarokban. Milyen olcsó megoldás van?

Figyelt kérdés

Kéthetente előjön, akkor le kell fújnom szavóval, páramentesitő gépre nincs pénzem és albérletbe nem is szívesen vennék. Szellőztetek naponta 2x több órát. A hülye lakótársam ha egyedül van hétvégén ő nem szokott, de ez ellen nem tudok mit csinálni.


Nem, tulaj nem csinál vele semmit. Ezzel hagyjatok. Cincérek is bejönnek valahol a lakásba réseken. Ez se érdekli.


Szóval valami olcsó megoldást kérek. Mennyire káros az egészségre? Így ha kéthetente lefújom annyira nem? A tál só a sarokban valóban magába szívja a párát?


Légkondin a Dry funkció segíthet valamit?



2022. dec. 3. 17:55
 1/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Olcsó megoldás lehet egy páratartalommérő. Aliexpressről rendeltem, 2000 forint körül van egy egész pofás. Aztán ha magas a pára, szellőztetni kell.
2022. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Másik albérlet.
2022. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Milyen hőmérsékletet tartotok? Az is segíthet, ha feljebb veszitek a fűtést.Magasabb hőmérsékleten több nedvességet köt meg a levegő, nem csapódik le a felületeken. Lakás fűtésénél akár 24-25 fokkal is simán beleférhettek a kedvezményes rezsibe.
2022. dec. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogyhogy nincs az első lepontozva, én eddig bármikor említettem a szellőztetést akkor máglyán akartak elégetni... :D


Amúgy amit 3-as ír az is igaz.


Egyik penészedő albérletemben északi falon volt a fürdőszoba, mindig baromi hideg volt benne, így még tovább fürödtem hogy a gőz és pára bemelegítse a helyiséget.


Nyilván jól le is csapódott a hideg falakon így penészes lett.


A tulaj mindig mondta, hogy fürdés közben nyissak ablakot, hogy ki tudjon menni a pára, de hát valahogy nem éreztem kellemesnek hogy dől be rám a téli hideg levegő.

2022. dec. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
5# ez a szabvány elérhető esetleg(persze németül).
2022. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!