Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A boltokban kapható tisztító...

A boltokban kapható tisztító és mosószerek átlagos felhasználás mellett mennyire ártalmasak a szervezetre? Megéri lecserélni a háztartási termékeket öko szerekre?

Figyelt kérdés
2023. jan. 1. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Igen, de érdemes utána járni, mi valójában öko és mi az, amit csak annak hirdetnek.


Gondold el, kimosol egy ruhát az átlag vegyszeres Ariellel meg Lenorral, és utána egész nap azt szívja fel a szervezeted a bőrödön keresztül. Minden nap, évtizedeken át. Ugyanez a kozmetikumokkal is.

2023. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, pont erre gondoltam.

Viszont, amit eddig próbáltam öko szereket egyik sem volt hatékony. Mosószóda, mosódió, ecet mindegyikkel katasztrofális eredmény lett a mosás.

Illetve ahogy nézem a drogériákban egy valóban öko mosószer pl. Ecover 1,5 liter 6 ezer forint, irreális!

2023. jan. 1. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem viszed túlzásba a háztartási mosó- és tisztítószerek használatát, akkor hosszú távon sem jelentenek semmi veszélyt az emberi szervezetre (hacsak meg nem eszed-iszod), feltéve, hogy megfelelően végzed a tisztítási technológiát és eltávolítod a szermaradványokat.
2023. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A mosószert rendesen adagolom, öblítőből pedig minimálisat használok.

Fürdő takarítást kesztyűben végzem nyitott ablaknál, és persze leöblítek mindent.

2023. jan. 1. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
az öblítő, ami benne marad a ruhában, a mosószernek nem kéne...
2023. jan. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy benne marad, de el ne kezdjük a végeláthatatlan öblitő vs. ecet vitát! 🙂
2023. jan. 2. 10:11
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mosószóda, mosódió, ecet mindegyikkel katasztrofális eredmény lett a mosás."

Ecettel próbáltál mosni? Azt az öblítő helyett érdemes használni.

2023. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, ecettel öblítteni próbáltam…
2023. jan. 2. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!