Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen szerek kellenek egy...

Puritan kérdése:

Milyen szerek kellenek egy mosogatógéphez?

Figyelt kérdés

Férfiak, és asszonyok!

Vettem egy mosogatógépet. Hosszú, és fáradtságos munkával beépítettem a konyhaszekrénybe, kész a víz, villany, és szennyvíz csatlakozás is. Holnap el kellene menni és venni hozzávaló dolgokat, de mivel még soha nem volt mosogatógépünk, fogalmam sincs, hogy egyrészt mi kell hozzá, másrészt mit érdemes venni, ami költséghatékony, és mégis jól használható.

Ebben kérnék tanácsokat, lehetőleg szájbarágósan, részletezve, hogy mi mire való, és egy bizonyos márkával kapcsolatban milyen tapsztalatok vannak.

Ilyen masináról van szó:

[link]



2023. jan. 13. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon jó gépet választottál! :)

A legfontosabb a gépbe a só: ez lágyítja a vízet. Az első feltöltéskor vízet kell önteni a só helyére, addig, amíg ki nem csordul. Ne lepődj meg, amikor töltöd majd bele a sót, ki fog folyni a víz, ez normális.

Kell egy mosogatószer (fontos, hogy gépi legyen, kézi mosogatószert soha ne tegyetek bele!) és öblitő. Sokak szerint az öblítő elhagyható, de nagyon csúnyák lesznek nélküle az edények, poharak.

Mosogatószert én Somat Gold gélt használok. Rugalmasan adagolható, nem szeretem a kapszulás, tablettás megoldásokat, most a Tescoban club carddal akciós is :)

Sóból és öblítőből szinte bármilyen márka jó: Lidl, Aldi, Dm saját márkás termékei teljesen jók, mosogatószerből azért érdemes szerintem jobb minőségűt venni.

2023. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Mosogatószert vegyél!


Nem értem, hogy jön ez a kérdés a politikai részlegbe..., ám legyen vegyél narancsos, vagy citromos mosogatószert.

2023. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Só, kapszula, esetleg öblítő, utóbbi elhagyható.
2023. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd át a gép használati útmutatóját. Az első feltöltés után a sóhiányt fogja jelezni egy ilyen világító csillagszerűség, ugyanígy az öblítőszerhiányt is egy hasonló ikon (egyes gépmárkák között a piktogramokban kis eltérés lehet, de a lényeg, hogy jelzi, ha sót kell bele töltened vagy öblítőt).

A sóból érdemes akár a 3 kg-osat is megvenni, főleg, ha akciós, nem csomósodik össze, eláll. A géphez elméletileg kaptatok egy műanyag tölcsérszerű valamit, azt ne dobd ki, a sótöltéshez jól jön, mert előttem már írták, hogy tök normális, hogy abban az alsó rekeszben van víz, ami kicsordul, ha sóval feltöltöd.

Sómárkának teljesen OK az ALDI TANDIL márkája és a rossmann DOMOL márkája is, én ezekben a somat, finish reklámozottabbakhoz képest nem vettem észre különbséget.

Öblítőt tényleg mindig érdemes visszatölteni, ha hiányt jelez, szebb (nem vízfoltos) lesz az edény,ez főleg evőeszközökön, üvegárun látványos.

Öblítőből is a fenti márkákat is próbáltam meg a drágább társaikat, bátran ajánlom az Aldi, rossmann, Müller sajátmárkás termékeit, jók.

Én kapszulát használok, de nem az extra 4in1 meg diamond meg nem is tudom milyen quantum meg társai elnevezésűeket, a sima 2in1 teljesen jó a Finish és a Somat márkákból is (kétrétegű tabletta, benne egy golyóalakú képződmény). A két nagy márka között szerintem számottevő különbség nincs, érdemes azt venni, ami darabra (!!!), egységárra olcsóbb, épp akciós.

Az évek alatt azt tapasztaltam ki, hogy érdekes módon a penny-ben vannak nagyon jó, nagy kiszerelésű tablettadobozok, lényegesen olcsóbban, mint akár a drogériák, hipermarketek vagy az eurofamily boltjaiban.

Ami még fontos: mindig hagyd nyitva a gép ajtaját használat után is, résnyire épp elég- pont úgy viselkedik, mint a mosógép, ne büdösödjön be.

Használattól függően, de azért évente párszor érdemes tisztítómosogatást végezni rajta, ehhez lehet kapni direkt mosogatógéphez való tisztító folyadékot, ami egy kis flakon, amit bele kell fejjel lefelé állítani a felső kosárba (a lezáró kis kupakszerűsége feloldódik a program alatt).

Ezen nem szabad és nem is érdemes spórolni, ne hanyagold el!

Géptisztítónak szerintem semmi gond nincs a duplán csomagolt, zöld kis flakonos aldis márkával (tandil az is, kb félévente szokott akciós lenni).

Mosogatógép illatosítót én direkt nem használok, mivel szellőzik, karban van tartva, nem büdös- de sokszor adnak a nagy dobozos tablettákhoz csomagolva ajándékba.

Olyasmi kb, mint a vécéillatosító/wc-rúd- be kell akasztani a felső kosár rácsába és pár mosogatás alatt kiürül belőle az a zselés valami.

Fontos még szerintem az, hogy a gép alján lévő kézzel is kitekerhető szűrőt ne hagyd elkoszolódni, eltömődni, havonta-kéthavonta kiemeled, elmosod.

Ha normálisan, leöblítve, nem ételmaradékosan, nem igénytelenül vágod be a beszáradt cuccokat a gépbe, akkor azért nem is nagyon keletkezik olyan kosz, ami a vízzel együtt a kis szűrőn át ne tudna a gépből távozni…


A használati útmutatót egyelőre tartsd elől, hogy megszokd a programokat, kódokat, esetleges hibaüzenetet (neten is rákereshetsz, beírod a gép nevét, típusát, a hibakódot és fenn van minden users manual).


Nyilván ez személyes tapasztalat, de szerintem pont nem az eco program a leghatékonyabb: időben sok, mosogatási eredményben is van ennél jobb. Én a legmagasabb (kb. 70 fokos) programban hiszek. Ok, vannak csilli-villi csodaszerek (lásd a 3-4x árú 4in1 meg 5in1 meg quantum kapszulák :D ), de azért nagy igazság az, hogy a vegyszer mellett a magas hőfok is oldja a szírt és a forróság, gőz valamennyire fertőtlenít is.

Ezért tud többet, mint a kézi mosogatás.

Használd sok örömmel!

2023. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kell hozzá mosogatógép só, mosogatógép öblítő és a tablettás mosogatószer.

Kézi mosogatószer nem jó hozzá.


Aljában a sótartót fel kell tölteni vízzel, majd a sóval.

Ajtajába öblítőt beönteni.

Ezeket elég pár havonta.


Aztán minden mosogatáskor egy tablettát az ajtajába.


Első használat előtt érdemes üresen elindítani, hogy kimossa magából a koszt.

2023. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Tescoban kapható az Expert márkájú tabletta, öblítő, só. Meg vagyok elégedve vele, nem rosszabb, mint az ismertebb márkák, viszont sokkal olcsóbb. Ja és nehogy konyhasót tegyél a gépbe!
2023. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Mivel a költséghatékony szó is szerepel a kérdésben, ezért pár megjegyzés. Az ioncserélőt regeneráló sótabletta olcsóbb, ha nagy tételben veszed meg zsákos kiszerelésben (ipari berendezéseknél szokták használni). Szemcsés por formájában feltehetően jobban oldódik a mosogatószer, mert nálunk gyakran előfordul, hogy a tablettás forma nem oldódik fel tökéletesen.

Más: a lehető legjobban letisztított edényeket rakd be a gépbe, tehát az ételmaradékot igyekezz előzetesen eltávolítani, különösen a zsírt, olajat, darabos szennyeződést, leégett anyagot. A mosogatószer erősen lúgos, tehát csak megfelelően ellenálló hidrolitikai osztályba sorolt üvegneműt moss el benne, mert különben pl. a poharak anyagát megtámadja és azok felülete szivárványos színbe megy át idővel. Értékes, kézi festésű porcelánt lehetőleg ne benne moss el, megtámadhatja a vékony felületi mázat. Régi, gyantás anyaggal rögzített pengéjű ezüst késeket 50° felett ne mosogass el benne, mert meglágyulhat a kötőanyag. Ezüst eszcájg esetén utólagosan szükség lehet az elszíneződés miatt utólagos szidolozásra. Ha az ajtó alsó sarkai közelében gusztustalan sárgás-barnás-szürkés masszát találsz, ne ijedj meg, az a kemény vízből kivált kalcium-magnézium szappan, ami arra utal, hogy sok zsiradék maradt az edényeken, amit a mosogatószer vízben nem oldható szappanná alakított. Aluminium edényeknél a felület kémiai átalakulását a fényes felület eltűnése jelzi.

Úgy pakolj be a gépbe, hogy az alulról érkező vízsugár minden helyre eljusson. Öblös edényeknél ügyelj arra, hogy azok öblükkel lefelé fordulva maradjanak a mosogatás alatt, mert ha felfordulnak, akkor bennük összegyűlik a mosogatólé, amit tökéletesen az öblítési ciklusok sem tudnak eltávolítani és neked kell majd kiöntened és utánöblítened az érintett edényt. Ilyen esetben azonban a többi edény felületén is ottmaradhatnak a mosogatószer maradványai. Könnyű edényeket (műanyag pohár, alu grilltálca stb.) tehát csak egy rájuk rakott nehezebb tárggyal lehet "lesúlyozva" tartani. Tapasztalatom szerint ez "férfimunka".

2023. jan. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek!

Szeretném megjegyezni, hogy én nem pontoztam le senkit, akit esetleg nem hagy hidegen ez a játék.

Nos elsőre én a Lidl-ben vettem W5 márkából mosogatótablettát, öblítőt, és sót. Mert óccsó vót, és valami legyen itthon. Aztán a feleségem vett Somat tablettákat is, úgyhogy egy ideig elég lesz.

Megtörtént az első mosogatás is a vasárnapi ebéd után. Az edények egészen tiszták lettek. Egyedűl a húsleveses fazék oldalán találtam egy kis csíkot, amit a mosogatószivacs azért lehozott volna. No, majd még ismerkedünk vele...

Még egy érdekesség. Lehet a masinát mobilról is vezérelni. Időnként...

A Play-en sokan szidják a Home Connect nevű appot, hogy nem lehet regisztrálni, meg belépni, stb... Nekem a regisztráció egyből sikerült, semmi probléma nem volt vele. Egyik este regisztráltam. Aztán gondoltam, hogy vasárnap ebéd után majd jól mobilról indítom el a masinát. Na ez már nem ment, nem lehetett belépni. Elérhetetlen volt szerver, meg getway hibákat írt ki. Ja, persze... mindenki ilyenkor akar mosogatni. Azt hittem, hogy az ilyen dedós szintű informatikai problémák csak a kínaiakra jellemzőek. Ez meg elvileg egy német gép lenne...

2023. jan. 16. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!