Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyapjú zokni akkor is összemeg...

Gyapjú zokni akkor is összemegy, ha nem gyapjúhoz való mosószerrel van mosva vagy a víz hőmérsékletétől függ?

Figyelt kérdés
Vagy mindkettőtől ugyanannyira?

2023. jan. 20. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a hőmérséklet az ami a legfontosabb, de a mosószer is fontos. Az nem arra hat, hogy összemegy-nem megy, hanem hogy a szálak a mosás után hogyan állnak majd össze.

Érdemes gyapjúhoz való mosószert használni, de nem ez a döntő hanem hogy ne legyen túl meleg a mosóvíz.

2023. jan. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, még egy. Az sem mindegy hogyan szárítod meg a gyapjú holmidat utána. Talán lesz aki majd elmondja hogyan optimális, nekem ritkán volt gyapjú ruhával dolgom, a pulóvert fektetve szárítottam, nem lógatva, úgy nem volt vele gond.
2023. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg a mosás során bekövetkező mechanikus hatásoktól is függ a dolog, akkor nemezelődnek a szálak.
2023. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! 🌼
2023. jan. 21. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
#3-nak igaza van, ez is fontos a gyapjú cuccoknál. Használj mosózsákot ha mosógépbe teszed, de a legjobb kézzel kimosni és csak centrifugázni a géppel.
2023. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Előzmények és fejlemények mások okulására.


Előzmények: tavaly vagy tavalyelőtt vettünk 3 pár - állítólag 100% - gyapjú zoknit.

Egyik ffi méret, másik kettő női.


A 3 pár 3 különböző emberé volt. Egyikünk sem kezdte akkor hordani.


Nemrég viszont mindhárman elkezdtük hordani.

Együtt rendeltük anno a zoknikat, de 3 különböző háztartásban vagyunk.


A ffi kimosta géppel, 40 C fokon, ki is centrizte.

Idősebb nő szintén.

Az enyém kézzel, hideg vízzel és gyapjúhoz való mosószerrel volt mosva, kézzel kinyomva a víz (nem csavarva).


A másik kettő összement, az enyém megőrizte eredeti méretét.


A ffi nekem adta az övét, mert így a zoknija mérete jó lett rám.


Az idősebb hölgy örült, hogy összement, mert rá eredetileg nagy volt, így pedig jó.


Amúgy, amit kaptam, ami össze van menve, olyan, mintha erősebb lenne, valahogy tömörebb, vastagabbnak tűnik. Számomra így is hordható. Jó a méret és az eredetileg az enyémet még rá is tudom venni.


Mindenesetre valószínűleg valóban nagyon magas gyapjútartalma van a zokninak.

2023. jan. 30. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!