Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ennyit érnek ezek az öko...

Ennyit érnek ezek az öko mosószerek?

Figyelt kérdés

Egy ideje már lecseréltem mindent a háztartásban öko és bio dolgokra, ahogy a mosószert és az öblítőt is.


Eddig rendesen el voltam vele, viszont mióta apám a munkásruháját hozta, gyakorlatilag akkor jöttem rá, hogy mennyit érnek ezek. A büdös illatát egyszerűen nem szedte ki a Winnis mosószer és öblítő, többszöri mosás után sem, az Ariel+Lenor pedig gond nélkül kiszedte.


Aztán a Winnis elfogyott, és megint öko mosószert rendeltem, azt hittem jó lesz, viszont ez sem az igazi. Ez egy magyar gyártmány, nagyon dicsérik mindenhol, a mosószer teljesen illatmentes, bár a Silan vegán öblítőjét használom hozzá, de sajnos ugyanaz mint a Winnis, és vásároltam belőle többet is.


Amit észrevettem, hogy a zsíros foltokat nem távolítja el teljesen, az Ariel gond nélkül kivette. Mondom oké, ez még nem gond, mert ritka hogy zsíros folt lenne a ruhámon. Viszont a szagokat sem távolítja el teljesen úgy vettem észre.


Tegnap összehasonlítottam a magyar gyártmányú öko mosószeremet (márkanevet direkt nem írok) az Ariel Mountain Spring-el, kézi mosással, nem használtam öblítőt. Egy pólóból az izzadságszagot kellet volna eltávolítani csak, ami minimális volt, alaposan és megfelelően kimostam, a magyar öko mosószernél száradás után ugyanúgy bent maradt az izzadságszag, mintha semmit sem csinált volna, az Ariel gond nélkül kivette.


Nos, a kérdésem, hogy a szagokat egy mosószernek el kell -e távolítania, vagy az öblítő feladata csak? Mert a magyar gyártmányú ugye teljesen illatmentes, az Ariel-nek meg ugye van egy tisztaság illata.


Vásároltam belőle többet, de most úgy néz ki hogy a kukába fogja végezni sajnos...


Mit javasoltok egyébként? Ariel, Persil-en kívül mást nem merek venni ezek után.


Köszönöm a segítséget.


2023. jan. 29. 08:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem szín tiszta pénzlehúzás az egész öko-vega-bio hullám.

Az emberek érzelmeire hatva (védd a környezetet és az állatokat) igyekeznek több pénzt lehúzni róluk. A termék teljesen ócska, de ügyes a marketingje, megveszik így is.


Ugye megvan a vicc, hogy mi a különbség a patkány és a mókus között? A mókusnak jobb a marketingje.


Ariel bevált? Hát akkor használd azt, ennyire egyszerű. Van egészségügyi és környezetvédelmi hatóság, okos emberek ülnek ott, gondoskodnak róla hogy olyan ne kerüljön a boltokba olyan ami árt.

2023. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
54%
Hát ennyit ért az a kémia oktatás, amit az iskolában kaptál. Te is azt gondolod, hogy a hit helyettesíti a tudást.
2023. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Kérdező

Alapból a zsíros szennyeződéseket nehéz kiszedni a ruhákból, az öko mosószerek pedig próbálnak olyan anyagokkal dolgozni amik vagy természetben megtalálhatóak vagy lebomlanak.

Nincs velük baj addig amíg nem olyan szennyeződést kell kiszedni amit egy mosószernek sem egyszerű.

Ne várj el mindent az öko mosószerektől és akkor nem lesz gond. Használj általánosságban ilyen dolgokat ha ez neked fontos, de legyen ott mellette folttisztító szappan (Vanish vagy a DM saját márkás terméke, nekem az jobban bevált) vagy rendes mosószer is. Amikor ilyen szennyeződést látsz a ruhán akkor előtte ezzel dörzsöld át jó meleg vízben, amíg el nem kezd tisztulni vagy ki nem jön ez a szennyeződés. Utána mosd rendesen a többivel - vagy egyszerűen az ilyen ruhát mosd rendes mosószerrel!

A mosószerek nagy része sima vízlágyító szer és csak minimális egyéb anyagot (pl. enzim, felületaktív anyag) tartalmaznak, a folttisztító szappanokban meg marhaepe van sokszor hatóanyagként. A vízlágyítók miatt szokták károsnak mondani, mert ha sok kerül belőle a természetes vizekbe akkor azokban erősen segíti a növények növekedését és így közvetve a mocsarasodást, berothadást.

Jó ha környezetbarát anyagokat használsz, de van egy határ amire képesek, ezt fel kell ismerni.

Pl. ha í vízkő eltávolításához csak ecetet használsz és nem veszel külön Calgon-t a mosógépbe meg más szereket a fűrdőszoba tisztításához, az többet ér, mint kizárni a zsíroldószereket. A mosogatószered sem lehet teljesen környezetbarát, hiszen akkor eltömődik a lefolyód a zsírtól amit nem tudott feloldani.

A lényeg: általános esetben használj öko mosószereket, de legyen mellette ilyen tisztításokhoz is mosószer meg kevés öblítő. Akkor te is elégedett leszel, hiszen 90%-ban öko szert használtál, meg a ruha is tiszta lesz.

2023. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is átestem. 2-3 éve mindenhonnan ez folyik (instagram, youtube, tiktok…), hogy mindenki öko-bio-vegán-vegyszermentes háztartást vezet, és halálos bűnt követsz el, ha használsz öblítőt, vagy eldobható pelenkát adsz a gyerkőcre. A marketing engem is beszippantott, lecseréltem minden öko-ra, amiről aztán kiderükt, hogy nem is öko, csak annak van hírdetve. Nem azt mondom, hogy nincsenek közöttük jó szerek, a Frosch márkát például nagyon szeretem, de a mosószere neki sem ér semmit és persze rendesen túl is van árazva.

Én is kipróbáltam azt a nagy magyar márkájú mosószert, hát hagyjuk!

Ahogy az egyes is írja, annyi hatóság és laboratóriumi vizsgálat van, ami ezeket a szereket ellenőrzi, hogy olyat nem engednek ki, ami valóban mérgező lenne az embereknek.

2023. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
#3-as: akkor azt magyarázza el nekem valaki, hogy az öko mosószerek miért kerülnek a duplájába, mint pl. az Ariel? Vedd meg drága pénzért, de azért még szappanozz meg áztass is mellette, mert ne várjuk el egy mosószertől, hogy kiszedje a foltot? Ugye ezt senki nem gondolja komolyan?
2023. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
41%

Figyelj, az öko mosószerek azért léteznek, mert a bőröd egész nap szívja fel a vegyszereket, amik a ruhádba kerülnek az Ariellel és társaival. Gondold el, hogy a gyereked szervezete folyamatosan, a nap minden percében ilyenekkel érintkezik, mindez bekerül, egy idő múlva felhalmozódik.


Egy valóban öko mosószerrel tényleg nem fogsz olyan hatást elérni komoly szennyeződések esetén, mint egy csupa vegyszeressel, cserébe nem lesznek mindenféle hormonproblémáid, rákod, stb (mármint nyilván lehet, azt mondom, az nem növeli a kockázatát).


Nekem ezért megérné áztatni, de ugye a többség csak pampog, hogy úgyis meg kell halni valamiben, de ha ott feküdne 40 évesen a halálos ágyán, ki lenne készülve.


Ez az öko-bio hullám igazából nem rossz, mert megment téged is meg a bolygót is attól, hogy még rosszabb legyen a helyzet, csak el kell fogadni, hogy ennek is ára van. Vagy bele lehet pusztulni a vegyszerezésbe, el kell dönteni, ni a fontosabb

2023. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
29%

"akkor azt magyarázza el nekem valaki, hogy az öko mosószerek miért kerülnek a duplájába, mint pl. az Ariel"


Mert ezeknek az organikus alapanyagok miatt magasabb az előállítási költsége és kevesebben veszik, azaz nagyobb árrést kell rárakni, hogy megérje. Nagy ész kell hozzá.

2023. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Ha annyira a föld megmentés lenne ezekkel a cél, akkor miért nem árulják olcsóbban, hogy ha nem is mindenki, de az emberek nagy részének elérhető legyen?
2023. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

8-as, mert nem tudják. L@tszik, hogy nem volt még vállalkozásod.


De leírtam az előbb, egyrészt az organikus alapanyagok önmagukban is drágábbak, mint a szintetikus vegyszerek, másrészt kevesebb vevőn tud csak hasznot realizálni.


Ez kb. olyan, mintha megkérdeznéd, miért nem olcsóbb a kisbolt, mint a multi? Hát azért, mert drágábban szerzi be a dolgokat, mint a multi, ami nagytételben vásárol és nem is tudja annyi embernek eladnim

2023. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Én ezt mind értem, de az emberek soha nem fognak azért többet költeni egy mosószerre pl. mert az környezet kímélő. Nem fogja megvenni kétszer annyiért mint az Ariel, úgy, hogy mellette még áztasson is 3 gyerek mellett egy anyuka.

Ha valóban a környezetvédelem (lenne) ezzel a cél, akkor ez egy nagyon rossz irány.

Megértem az érveidet, és köszönöm a részletes magyarázatot, de én továbbra is azt gondolom, hogy ez csak agy pénzelhúzás, egy újabb marketing trükk a cégek részéről.

2023. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!