Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A hipo felhasználásával...

A hipo felhasználásával kapcsolatosan mit kell tudnom ezekről? Alább írom.

Figyelt kérdés

Olvasgattam a témában, de nem nagyon értem. Odáig értem, hogy nem szabad keverni más vegyszerrel, pl. vízkőoldó, mert bizony veszélyes klórgáz képződik.


De pl, 1.ha mosóporral, vagy mosogatószerrel van keverve egy felmosáshoz, vagy szappanos vízhez, mert törölgetünk, akkor mi történik?


2. Vagy ha a hypo a flakonból a kezemre kerül, akkor marni fog? Vagy ha sima vízbe öntök hypot és abba belenyúlok, az baj?


3. Vagy ha pl. hypoval való fertőtlenítés történt a házban, vagy penész lefújása, és szellőztetve lett, de aztán a hypo szag bentmarad és érzem egy ideig, az káros a légutakra? Lesz bajom?


Köszönöm a segítséget!



2023. febr. 8. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően klórt tartalmú szereket semmi mással nem keverünk.

Ha a kezedre kerül, erzèkenységed,töménység és egyéb figyelembevetelt, igen marni fog. Ezert használnak gumikesztyűt. Nagy higításban bizonyara nem fogod észrevenni. De napi szinten kiszárítja a kezedet. Le kell mosni szappannal, bő vízzel, és krémezni.

A klór gáz nem jó, jobb kiszellőztetni, de darabig biztosan érezhető lesz. Nagy higításban inkàbb érzed mint gondot okozna.

A hypo szavatossága aránylag rövid. Hosszabb távon jobb a hypo por.

2023. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1-es jól leírta.

1. semmivel ne keverd, nem tudod mi a másik szer összetétele és felesleges. Ha hipózni akarsz akkor azt csak vízbe tedd vagy használd magában! A klórgáz volt az első harci gáz amit háborúban embertömegek megölésére használtak - nem játék. A cégünknél a takarítónő a hipót más vegyszer flakonjában tartotta és a helyettese ezt nem tudta, a vécében összeöntötte a kettőt - mentő vitte el, majdnem belehalt, súlyos károsodás érte a tüdejét. De ez a klórgáz és nem a hipó!

2. a hipó nem fog úgy marni, mint egy sav, de kellemetlen. Simán lemosod. Kicsit fura síkos lesz a bőröd, mintha szappanos lenne vagy mintha lenne rajta mosogatószer. Nyugodtan kipróbálhatod, nem lesz vele gond, hogy a mosogatószivacsra öntesz kevés hipót és azt megnyomogatod kicsit. Én hipóval szoktam az elszíneződést kiszedni a lábosoknál, edényeknél pl. tea után. Egy kicsit fura lesz a bőröd tőle egy időre, de ha csak pár másodpercig volt rajtad a hipó akkor ezen kívül - meg hogy szárítja a bőrödet, mást nem fogsz tapasztalni.

Rendszeresen használok hipót - vízbe öntve, hígítva - ruhákhoz, mert egyes foltokat pl. zokniból, fehérneműből azzal a legkönnyebb kiszedni. Semmi baja nem volt még tőle a kezemnek, de ha gyakran és sokáig kell hipós vizet használnod, pl. azzal szeretnél valamit áttörölni, akkor használj inkább kesztyűt. Érdemes venni 1 jó kesztyűt amit utána állandóan fel-le tudsz venni amikor szükséges és nem eldobható kesztyűket használni.

Fontosabb, hogy mindennek kiszedi a színét! Azzal vigyázz, hogy a ruhádra és a környezetben levő színes dolgokra ne menjen hipó, mert csúnyán foltos lesz. Egy színes pólót akár teljesen ki is lehet vele "fehéríteni" vagyis olyan foltos fehérré lehet tenni ami nem túl szép.

3. én kifejezetten szeretem a hipó szagát, jobban, mint a vécé illatosítókét, rendszeresen öntök inkább kevés hipót a vécébe, hogy annak legyen érezhető a szaga és ne másnak. De az nem sima hipó, hanem citromos vagy másféle domestos, az nem teljesen ugyanolyan természetesen.

Amúgy nem lesz bajod tőle ha csak kicsit érződik. A covid miatt egy ideig nem volt szaglásom, akkor jártam úgy, hogy mindent áthipóztam a fűrdőszobában és mivel nem éreztem a hipó szagát sem, kicsit túlzásba estem. Azt vettem észre, hogy marja a szememet annyi volt már a levegőben.

Ettől sem lett semmi bajom, nem köhögtem, nem ártott, csak szellőztetni kellett. Szóval félni nem kell tőle, de azért túlzásba sem kell esni.

Amúgy vegyészmérnök vagyok.

2023. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hipót úgy állítják elő, hogy viszonylag tömény nátronlúg oldatba klórgázt vezetnek. Keletkezik egy olyan lúgos oldat, amiben hipoklórossav is van. Ennek megfelelően jó zsíroldó és egyben oxidáló (fehérítő) hatása is van. Ezért nincs szükség arra, hogy más mosószerekkel összekeverjék. Az emberi bőrt azért marja, mert feloldja a zsiradékot (faggyú) és a bőrt is, mint fehérjét.
2023. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még azt fontos tudni a hipóról és a domestosról, hogy csak fertőltenítésre alkalmas. Takarítóként dolgozom, nagyon sok háztratásban találkozok elhanyagolt wc-kel, fürdőszobákkal. Mindig mondják a tulajok, hogy “dehát domestosozok, meg azzal takarítok”. Mivel ezek lúgos szerek a vízkövet nem fogják leoldani. Illetve a folytonos klórozással sokkal többet lehet ártani, mint használni. Úgy értem, hogy ha valaki naponta, kétnaponta átfertőtleníti a fürdőszobáját, azzal nem csak a káros baktériumokat ölni meg, hanem a szervezet számára jótékony, és hasznos bacikat is.

Hotelekben szinte sehol nem használnak külön fertőtlenítőket, vagy klórt. Egy átlagos fürdőszobai sav tartalmú tisztítószer bőven elég. De mondom, ezek egy átlagos környezetek. Nyilván egy nyilvános wc-ben, pláza wc-ben kellene a tisztességes fertőtlenítés, de én Magyarországon eddig kevés ilyen helyen voltam, ahol ne áradt volna a vizelet szag.

2023. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Húzzál gumikesztyűt.

Ruhádra ne menjen, mert foltos lesz

Ne keverd semmivel.

Fa bútor is foltos lehet tőle.

2023. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek.
2023. febr. 8. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!