Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy vezettek a háztartást?

Hogy vezettek a háztartást?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy kell jól vezetni egy háztartást én még elég gyerek cipőben járok vele. Van valami féle napirend is? Vagy hogy van? Köszi a segítséget. :)

2023. márc. 19. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Pórázon.
2023. márc. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Szisztéma szerint érdemes haladni, célszerű bizonyos feladatokat meghatározott sorrend szerint, hogy ne okozzunk plusz munkát magunknak. A napirendedet te osztod be, megvan mit illik naponta, hetente havonta stb végezni.
2023. márc. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Bejárónővel csináltatjuk.
2023. márc. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Rabszolgák csinálják.
2023. márc. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem kell háztartást vezetni.

Nem tudom értelmezni ezt a kérdést. Azt csinálsz, amit akarsz, nincs olyan, hogy kell.

2023. márc. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát hazamegyek, mosógépet bepakolom, elrámolok, vacsorázunk, mosogatógép, konyhát rendberakom. Közben a mosógépet is intézem. Vásárlást férj intézi, ha szabadnapos vagyok, akkor én, ügyet az intéz, aki otthon van, pl. posta, közös kts., bármi. Takarítás szabadnapon. Szemetet a gyerek viszi le. Nem hozok ki sokat a háztartasból. Vasalni akkor szoktam, ha kell a ruha, nyáron hetente előre, máskor ritkábban.
2023. márc. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. :)
2023. márc. 20. 08:12
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Család vagyunk, 2 gyerekkel, egyik kamasz, így természetes, hogy házi kaját eszünk, nem hozatunk.

Szinte naponta főzök, de ha olyasmi van, akkor 2 naponta. Alapdolgokat - pörkölt, sült húsok, levesek - fagyasztok is le, ez sokszor nagy segítség.

(Reggel csak előkapok egy pörköltöt, délután lehet készíteni vele a rakott dolgokat, pillanatok alatt megvan)

Takarítás:

Alapban mindenki rendet és tisztaságot tart maga, hét közben az időnk függvényében takarítunk szobákat, vagy előtér-konyha-fürdő.

Hétvégén nincs robot, csak pihenés és a család, programok

Egy évben 2x van nagytakarítás (húsvét-karácsony) akkor szoktunk beáldozni 1-1 hétvégét, ilyenkor szőnyegeket-kárpitokat is tisztítunk, ajtók lemosva, minden elhúzkodunk, szekrények háta is portalanítva.

Kb 3 havonta van ablakpucolás, ez 2-3 óra, függönymosással.

Mire az ablakok tiszták, mehet is vissza a függöny.

Hát nálunk ennyi!

2023. márc. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez is hasznos válasz volt utolsó. Ilyeneket várnék igazából, hogy kinél hogy megy, hányszor van portörlés, milyen sűrűn szoktatok álltalában?
2023. márc. 20. 11:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap 1x porszívózok általában a szobákban. A konyhában minden nap/minden másnap felsöprök. 2 hetente hétvégén először leporszívózom a pókhálót, ha van a két szobában, nappaliban. Aztán portörlés, porszívózás, felmosás. (porszívózni és felmosni minden hétvégén szoktam) Ha ott végeztem megyek a folyosóra, fürdőbe, konyhába.

Wc-t belocsolom tisztítóval, zuhanyzót, mosdókagylót lefújom domestossal. Ezután kint is Pókhálózok, port törlök, aztán kipucolom a fürdőt, porszívózás, felmosás. (a zuhanyzót/mosdókagylót/ wc ülőkét minden nap áttörlöm)

Ablakot 2-3 havonta pucolok, mert nálunk a szél+az eső nagyon össze tudja koszolni.

2023. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!