Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fürdőkádon levő vízkőt mivel...

Fürdőkádon levő vízkőt mivel tudnám leghatékonyabban eltüntetni?

Figyelt kérdés

Oválisan van az egyik végében, de csak a szélén körbe. Próbáltam vízkőoldóval, de semmit nem segített.

Erős, szúró szagút nem szeretnék használni. Kis gyerek van.


2023. márc. 27. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Szélén körbe az kosz. Vízkő ott nehezen rakódik ki. Ezért nem oldja a sav, mert nem vízkő.

Tisztítószerrel sikáld át

2023. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan ! Ha fém kádról van szó és kopott a zománcozás, akkor a nagyon elvékonyodott fehér zománcréteg alól áttetszik a vas szürke színe.
2023. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg először súrolóporral - finom fajtával (sima konyhai súrolópor is jó)! Általában ez nem károsítja a kád felületét de letisztítja. Ha ez nem megy akkor ecettel is jól lehet vízkövet oldani, de lehet, hogy nem is vízköves csak elszínesedett. Ilyenkor érdemes hipóval próbálkozni. Gyakran az elszínesedett lábosok belsejét is hipóval szoktam fehéríteni.

Az ecetnél durvább vízkőoldóra nincs szükség a lakásban, abból is a legolcsóbb kell de lehetőleg 20%-os ha találsz olyat. De a 10%-os is jó, csak abból többet fogsz használni.

2023. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1/3 úgy értettem, hogy van egy ovális forma és annak a szélén van a vízkő. Bocs ha nem fogalmaztam érthetően.
2023. márc. 27. 15:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Értjük amit mondasz. De ha a vízkő oldó NEM VISZI, akkor NEM vízkő.
2023. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!