Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az új mosógépeken miért van...

Az új mosógépeken miért van 3-4 óra hosszú program ha mégsem lesz olyan tiszta mint egy 20 éves gép 50 perces programjával?

Figyelt kérdés

Jó, víztakarékos címszó, de nem fogy el több áram?

Nem károsítja a ruhákat a kevesebb víz és a sok óra nyúzás?


2023. máj. 24. 06:52
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Mert “energiatakarékosabb”.

Új mosógépet én nem vennék, főleg e miatt.

2023. máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
zömmel áztat, nem koptat semmit
2023. máj. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

A régi mosógépeken is volt nagyon hosszú program - az automata gépeken. csak akkor sem használták.

Soha nem használtam az ilyen hosszú programokat, 20 éve sem és most sem. Ha áztatni kell akkor azt megteszem előtte tök ingyen a mosógépen kívül. De van aki nem akar vele foglalkozni és megnyugtatja, hogy oda van írva a program kódja mellé, hogy kímélő meg selyem mosásához is alkalmas stb. Mivel csak szereti betenni a ruhát a gépbe és amikor vége meg kivenni, minden külön macera nélkül. Általában az ilyen embereknél nincsenek is olyan koszos ruhák amik ne lennének tiszták már egy normál programtól is, tehát ritkán van szentségelés, hogy minek ment a gép 4 órán keresztül ha pont olyan a ruha mint amikor betettem. Ha nekem a rövid program után van ilyen akkor is szentségelek, de akkor legalább mondhatom, hogy ennyi idő ehhez volt elég - vagy kell egy újabb mosás neki vagy egy jobb tisztítószer.

A mosógépeken levő programok döntő részét soha nem használja a tulajdonosa. Ezek lehetőségek, amik a többi gépnél is megvannak, ezért szükséges mindegyikhez, mert a vásárlók nem azt nézik, hogy úgy sem fogom használni, jó lesz ha csak 3-féle mosási program van a gépen, akkor az tuti jó lesz, hanem hogy lám, a másik ugyanilyen drága, de azon van 3-szor ennyi program, akkor megveszem azt, biztos jobb.

Aztán meg beteszi a ruhát, nem érdekli mennyi idő alatt lesz készen és vége.

2023. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a 4 órás program tisztábbra mos, mint a 1.5 órás. De az extra víz opciót mindig használjuk.
2023. máj. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

#4 Ez olyan, mint a mosogatógépeknél is, ki hogyan szereti. Sógornőmék mindent betesznek ahogy van és naponta egyszer elindítják a majdnem 3 órás programot. nekik úgy jó. Én leöblítem és ha súrolni való letapadt kaja van benne azt előtte kiszedem, elsúrolom kézzel - így nekem elég a 28 perces rövid program, de akár többször is elindítom mert csak 6 terítékes. Nekem ez a jó.

Mindkettőnk gépén meglehetne ugyanezt csinálni ha cserélnénk akkor is, ezért van mindkét gépen annyi program lehetőség.

2023. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha a mosógéped nem mos tisztára, az nem a gép hibája.

A mosás nem csak abból áll, hogy válogatás nélkül bedobunk mindent és mehet.

A rengeteg program sem csak parasztvakításból van rajta. Az viszont tény, hogy sok ember nem tudja kihasználni, mert nincs selyem, vagy gyapjú ruhája.

2023. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
33%
Mert mint mindenben rosszabb a minőség.
2023. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!