Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell mosni?

Hogyan kell mosni?

Figyelt kérdés

18 vagyok tudom hogy ciki de eddig nem kellett mosnom.

Másban segítettem anyukámnak pl mosogatás,porszívózás,kerti munkák fűnyírás ilyenek. Mos meg itt vagyok ebben a hülye helyzetben.


2023. jún. 4. 15:32
 1/6 anonim válasza:
100%

Én pl mindig 40 fokon mosok ,1000-es cenrtizéssel. Színes és fehér ruhákat külön mosom. Egy nagy kupak mosószert öntök a mosószer adagolóba és egy egy nagy kupaknyi öblítőt az öblítő adagolójába.

Kb ennyi ,persze ez egy általános mosás nálam, mert ha finomabb vagy esetleg durvább anyagú ruhadarabokat mosok akkor programot váltok.

Remélem nagyjából segítettem :)

2023. jún. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mos meg 🙃 Freudi elszólás.

Világos, sötét, vegyes. Kb így válogasd szét. 40 fokos programmal nagy bajt nem csinálsz. Bepakolod, mosószer, öblítő, indítod.

2023. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyes helyett színes.
2023. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mosógéppel szeretnél mosni, vagy kézzel, mert gép még nincsen?
2023. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
géppel de lassan rá jövök a tanácsok alapján.
2023. jún. 5. 06:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Színek szerint szoktam válogatni. Mi négyen vagyunk, gyakorlatilag fekete, kék és fehér mosás mindig összejön. Nekem van 1 órás, 20 perces programom, azokat szeretem, de ágyneműket teli géppel mosok, az 3 óra. Színeseket 40 fokon, fehéreket anyagtól függően, konyharuha, ágynemű, törölköző mehet 60 fokon. A kényes anyagokat külön mosom, blúz pl.

1200-es centrifuga van alapból, ágyneműt 1400-en szoktam, mert szárítóba rakom. Függönynek 4-600 fordulat, kényes cuccnak 800-1000. Ez a 3. mosógépem, először is olvasd el a használati utasítást, másrészt meg rá fogsz jönni, mennyire centizi ki, mert nekem az újon az 1200 vizesebb, mint a régin az 1000.

Amiben nem vagy biztos, 40 fokon mosd.

Új ruha mindig engedhet, csak a saját színével megegyező ruhákkal mosd. Első mosás után menni fog minden. Egyébként meg mindenki máshogy csinálja, nincs szabály.

Saras, koszos dolgokat én nem teszek a gépbe.

Melltartót mosózsákban.

Cipzárokat fel kell húzni, ki is fordítom a ruhát, gombokat begombolom. Minden zsebet kétszer átnézek, üres legyen.

2023. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!