Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen problémákat okozhat,...

Milyen problémákat okozhat, ha hónapokon keresztül nincs felhúzva a redőny, az egyik szobában?

Figyelt kérdés
Egy 3dik emeleti panelban lakom, viszont nagyobb mint amit kihasználok, az egyik szoba csak raktárbak van. Az lenne a kérdésem, hogy van e értelme mindennap bemennem felhúzni a redőnyt, este pedig leengedni? Mert más miatt nem megyek be oda.

2023. jún. 5. 10:18
 1/5 anonim válasza:

Szerintem, ha csak olyan dolgokat tárolsz a szobában, ami nem kaja a penésznek, akkor nem lesz semmi baj, ha sokáig leengedve tartod a redőnyt.


Nemrég költöztem egy házba, ahol a nagypapám 40 évig leengedve tartotta a redőnyöket az utca felőli szobaablakon. Elkezdtem használni, bevittem pár szobanövényt, reggel felhúzom a redőnyt, este leengedem... Nos az történt, hogy a fény hatására minden olyan dolgot ellepett a penész, amin akár egy icipici ,,emberi maradék" is volt. Tehát, ahogy bejött a fény a szobába, életre kelt a szoba, és a bőrhuzatú ülések, a szekrényben lévő ingek gallérja, az övek, mind-mind totál penészesek lettek.... :S

2023. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

A hálószobában nagyon ritkán húzom fel a redőnyt, nem akarok világosra felébredni. Szellőztetésre néha.

Semmi gond vele.

2023. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap nincs, de azért legalább 2 hetente/havonta kiszellőztetnék.

Illetve szúnyogháló esetén: Nem tudom mennyi igazság van benne, de nekünk a redőnyösök azt mondták, hogy havonta húzzam fel/le a szúnyoghálót, hogy legyen egy kis mozgása és ne ragadjon be. Nem látok benne sok logikát, de szellőztetés, ablakmosás alkalmával megteszem néha.

2023. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgysem használod azt a szobát, akkor én inkább felhúzva hagynám, nem leengedve. De nincs igazi érvem, hogy miért...inkább csak depis a gondolat, hogy örök sötétség van ott.

Amúgy az egyesnél nem hiszem, hogy a fény segítette a penész terjedését. A penész pont jól elvan a sötétben, nálunk a bútorok mögött, falinaptár mögött kezd telente növekedésbe. Nem kifejezetten a sötét miatt, hanem mert ezeken a kevésbé járó levegőjű helyeken jobban megül a pára, viszont tény, hogy a fény egyáltalán nem hiányzik a penészünknek, nagyon vígan elvan ott a vaksötétben. Az egyesnél inkább a beköltözés miatt megnövekedett páratartalom lehetett a ludas.

2023. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha olyan dolgokat tárolsz a szobában hogy legyen értelme fell huznod akkor persze huzd nyugodtan!
2023. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!