Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosódió használatával ruhák...

Mosódió használatával ruhák mennyire lesznek puhák?

Figyelt kérdés
Pár hónapja használok mosódiót, és bevált, a ruhák tiszták, csak úgy vettem észre, hogy nem annyira puhák, lehet, hogy az öblítő hiánya miatt? Nem bolyhosodnak nektek jobban a ruhák? Vagy emiatt ajánják az ecet használatát mosódió mellé? Hogy kell hozzá ecetet használni,mennyit?
2010. okt. 26. 00:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mosódió mellé használok még egy kevés (1 ek) mosószódát is, így még tisztábbak a ruhák.


Au ecetet azét javasolják öblítésre, mert enyhe sav, és a savasságával közömbösíti a mosószer lúgos kémhatását, kimossa a lúgot a ruha szálai közül, így az nem irritál többé. Ezért hasznos ecetet tenni az öblítő mellé vagy helyett akkor is, ha hagyományos mosószert használ az ember.


Én csak szemre löttyintek egy kis 10%-os ecetet az öblítőtartályba. Nem mérem, kb fél deci lehet. Mosás után abszolút nem érződik az illata. Ha illatot szeretnék, akkor illóolajat is csöpögtetek az ecet mellé. :-)

2010. okt. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%
Az öblítőktől keményednek meg a ruhák. Ezért használok én már évek óta CSAK ecetet az öblítő helyett!
2010. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!