Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi lehet az oka, hogy a mai...

Mi lehet az oka, hogy a mai anyukák egy nagy része egyszerűen nem tud ellátni egy(esetleg két) gyereket és egy háztartást?

Figyelt kérdés
Miért mindig az apukák mosnak, főznek takarítanak, pelenkáznak, anyukák meg "foglalkoznak" a babákkal. Anyáink, nagyanyáink hogy tudták megoldani, hogy pelenkamosás, vasalás, szoptatás-fejés stb mellett még többnyire főtt vacsorával is tudták várni férjeiket, mégis tudták gondozni, nevelni a gyerekeiket?

márc. 24. 21:14
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
76%
Te mit szívsz? Én is kérek belőle!
márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Egészségedre. Bántottak téged a mai kor anyái? Meg mi a baj azzal, ha apu is kiveszi a részét a gyerek körül?
márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Anyáink nagyanyáink mellett voltak már nyugdíjas nagyszülők...


Egyébként isnerek olyat, aki így foglalkozott egyedül két gyerekkel, és olyan súlyos migrénje lett, hogy a gyógyszerek mellett már szoptatni sem tudott. Szóval nem móka.

márc. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

El tudják látni a háztartást (sőt, a legtöbb esetben még mindig a nő látja el), csak már rájöttek az emberek, hogy nem kell beledögleni abba, amibe nem muszáj.


Anyáink, nagyanyáink jobb esetben csak meg lettek cibálva, ha a ház ura elé nem tettek vacsorát, meg nem volt kimosva a szaros gatyája.

márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hát igen, vegyetek vissza az igényekből akkor, ha nektek jobb lesz így. 🤷🏼‍♀️
márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Nagyanyáink mellett nőtt a gyerek, mint a fű, meg kuss volt a neve. Most meg foglalkozni kell a gyerekkel, ennyi.
márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
81%
Hat igen. Mennyivel egyszerubb leultetni a tv ele zombulni vagy racsukni a szoba ajtot, hadd sirjon, majd megnyugszik es erosodik a tudeje. Ha meg valamiben le van maradva a kortarsaitol, veletlenul sem jut eszembe, hogy azert van, mert en nem tanitottam meg, biztos bena es buta.
márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Keress rá, hogy "áll, mint katiban a gyerek".

Beletették a gyereket egy kvázi kalodába, senkit nem érdekelt ha sírt, legalább erősödik a tüdeje és addig lehetett vezetni a háztartást.


Másrészt nem egyszem gyereket szültek, hanem vagy 8-at, gyakorlatilag az idősebb gyerekek "nevelték" a kisebbeket, amíg anyuka vezette a háztartást. Első gyerekeket meg anyuka fiatalabb testvérei "nevelték", amíg anyuka vezette a háztartást. És ahogy már írták ott voltak a nagyszülők is, együtt éltek, együtt vitték a háztartast, nem anyuka próbált mindent egyedül megoldani.


(Anyáink már nem "oldották meg", nekem apukám is már bőven kivette a részét a gyereknevelésből a '90-es évek elején, főzött és mosogatott is és anyukámnak sem kellett pelenkát mosnia, mert feltalálták már az eldobható pelenkát.)

márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkoriban több generáció élt együtt. Amúgy meg nem a gyerekek száma a lényeg, hogy kettő vagy három! Én az első két gyerekem mellett mindent meg tudtam csinálni. Ettek, aludtak, elvoltak. Na a harmadik nem ilyen lett. Kb soha nem alszik. Úgy született, hogy éjjel százszor kelt, vagy órákig ébren volt. Nappal is csak keveset. Egyedül nem igazán volt el. Szóval totál kialvatlan zombi lettem és kb semmit nem tudtam normálisan megcsinálni. Szóval egy nulla alvásigényű extrán aktív gyerek mellett segítség nélkül nem egyszerű. Ne hasonlítsuk már össze, mert minden gyerek más és mindenkinek másak az életkörülményei.
márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Anyám is vitte a házat, a munkát, a napi feladatokat, de hétközben főtt ételt magamnak csináltam, elsős koromtól járatott mindig valamilyen foglalkozásra. Elvileg a jövőm érdekében, de gyakorlatilag csak pár órával tovább voltam iskolában. Először ingyenes szakkörök voltak, majd egyéb edzés, ami heti 3 napot fedett le. Gyakorlatilag nem nevelt semennyit.

Látszólag hős volt, dicsekedett állítólag velem, de rám nem maradt ideje. Tini koromban elkezdett előléptetés miatt újra tanulni, teljesen bezárkózott 3 évre minden szabadidejében tanulni és addigra már főztem, mosogattam magamra. Szerintem nem nagy dicsőség ilyen szülőnek lenni.

márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Egy hozza értő embert keresek hátha valakinek van rá tippe és már járt így?! Tegnap, este takaritottam szokásosan a mikrohullámsutot úgy ugyan ahogy...

1,5 eve vásárolt Samsung GORENJE MO20A3X típusú mikro szóval nem ertem mi a csuda történt … esetleg valaki már járt hasonlóan ? (Igen természetesen ha nem lesz megoldás megy vissza csak valami tipp esetleg) !! Nagyon köszönöm!!!

Létezik ilyen mosógép?

Olyan mosó és szárítógépet egybe szeretnék, amin én választhatom ki, hogy hány fokon mosson és mennyi ideig, illetve szárít is mosás végeztével de csak ha én azt akarom. Elegem van a 40fokos 3,5 órás mosásból én 60fokon akarok mosni maximum 2 óráig.

Mit tesztek akkor, ha állandóan abba a helyzetbe kerültök, hogy tojnak a pénzetekre? Vagy ha valami meg van már beszélve és mindkettőtöknek megfelelő...

Például beajánl egy rokonod egy autószerelőhöz, egy másik ismerősöd is ajánl valakit, mindkettővel megbeszéled mi a problémád a kocsival, és ő mondja meg mennyiért csinálja, létrejön a megállapodás, aztán sose jó egyik időpont se. Elmész egy harmadikhoz vagy egy...

Tudnátok légyszi no frost technológiás 50 cm magas hűtőgépre márkát javasolni?

Egyszerűen nem találok semmi opciót pedig az itteni beírók csakis a nofrostos verzót javasolják. Lehet, hogy ebben a kisebb méreteben nem is létezik no forstos hűtő?

Mit tehetnék, ha egyszerűen nem találom az egyensúlyt a háztartás és gyerek között ( pedig csak egy van)?

Úgy érzem, hogy egész álló nap mosok, teregetek, mosogatok, pakolok, porszívózom. Mégis ragad a padló a konyhába, poros a bútor minden reggelre…naponta két nagyobb rámolás a konyhába, naponta porszívózás, portörlés, kétnaponta felmosás, napi 2-3...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!