Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hepa szűrő tisztítása?

Hepa szűrő tisztítása?

Figyelt kérdés
Van egy elektrolux hepa szűrős porszívónk. Hogyan tudjátok kitisztítani a szűrőjét, hogy utána rendesen, erősen szívjon? Én neki ütögetem a kuka oldalának, akkor jön ki belőle jó sok por, majd lemosom a csap alatt, és még akkor is jön ki belőle, de már valahogy nem úgy szív mint az elején, mikor visszateszem. Akinek van, hogyan tisztítja? Osszátok meg velem az ötleteket légyszi:)
2011. jan. 12. 11:16
 1/9 Főzős Laci ***** válasza:
41%
A hepa szűrőt nem kitisztítani kell,hanem kicserélni!Ugyanaz,mint a gépkocsi levegőszűrő betétje:ki lehet porszívózni,de a jó megoldás újat betenni!
2011. jan. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Én zuhannyal, erős sugár alatt szoktam tisztítani.
2011. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Én a csap alatt erős vízsugárral szoktam kimosni, nekem kijön belőle minden cucc, kicsit szét szoktam húzni a barázdákat, és közötte is kimosom. Utána nyáron napon szárítom, télen meg a radiátor fölé lógatom.

3 éve így használom, eddig még nem cseréltem benne szűrőt, de még mindig erősen szív.

Esetleg nézd meg, hogy a csőben nincs-e eldugult porcica, az is csökkentheti a szívóerőt. Vagy ha valahol lukas a cső.

2011. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor csak ez a megoldás van rá:)

Az elsőnek üzenem, hogy a Hepa szűrőket (a henger alakút) kell tisztítani, az elég költséges lenne, ha minden egyes alkalommal újat vennék bele...

2011. jan. 13. 09:16
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Biztosan tudom ! A múlt hétem pont bent voltam a háztartásigép-alkatrészboltban(boyler-fűtőszálat kerestem)a szervizes az orrom előtt mondta valakinek,hogy síma vízzel tusol/tat/ható.
2011. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 langocska válasza:
A henger alakú szűrőt is lehet vízsugár alatt tisztítani? Nem lesz semmi baja? Köszi a választ előre is!
2011. okt. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, én is sűrűn kimosom.
2011. okt. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A henger alakú a Hepa szűrő, én is a fürdőben szoktam kimosni.

Már vagy 2-3 éve, és semmi baja.

A porzsák meg elég drága, régen 1500-2000 volt 5 db, most nem tudom milyen áron van, de nekem a portartály 2 porszívózás alatt megtelik, úgy azért elég drága lenne.

2011. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem papírból van az ilyen szűrő?

[link]

2014. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!