Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Normális, ha utálom a házimunkát?

Normális, ha utálom a házimunkát?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, együtt élek a párommal. Próbálok mindent megtenni, hogy rendes háziasszony legyek de egyszerűen nem megy :(

Utálok főzni, utálok takaritani, utálok mosogatni, a WC-t pucolni, mosni, teregetni, vasalni...szóval mindent ami egy nőnek lenne a dolga! A párom nagyn rendes, azzal nyugtat, hogy ez majd megváltozik ha idősebb leszek. Igaz ez?


2008. jan. 27. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Nálam nem változott sajnos. 30 éves vagyok,és úgy vagyok,mint Te. De nagy nehezen megcsinálom,bár nem tökéletesen,és lassabban végzek,mint egy "normális" háziasszony. Utálom ezt,de nincs mit tenni. Esetleg abban bízom,hogy ha gyermekem lesz,történik valami.

Hátha... Ne add fel!:)

2008. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőt és az előző válaszolót is el kell keserítenem:

Nekem már van gyerekem, 32 leszek és még mindig utálom csinálni. De sajnos muszáj. Ne várd, hogy élvezni fogod, inkább próbáld meg a munkád eredményét élvezni, az legalább egy pici jó az egészben. Csak ott a baj, amikor újra és újra előlről kell kezdeni...

2008. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Én sem vagyok a háziasszonyok gyöngye. 33 évesen egy pici gyerekkel utálom csinálni. Mondjuk a főzés meg a sütés talán élvezetesebb, de a porszívózás, portörlés... Ja a vasalás (bár ritkán durálom neki magam) jó, mert közben lehet tv-t nézni, vagy ilyesmi :)).


Szerintem vedd rá a párod, hogy vegye a ki részét a házimunkából. Pl.: porszívózzon fel

2008. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Én 40 éves vagyok, és én útálom de nagyon-nagyon. 2 gyerekem van, és egy nagyon-nagyon rendes férjem, mert ezt elviseli, kénytelen elviselni. Viszont helyette bármit, bármikor megfőzök neki. Pl. este 10-kor is hajlandó vagyok rántott húst sütni neki. De utána a mosogatás már nem nagyon megy. Elég ciki, mert innentől kezdve utálom azt is, ha valaki vendégségbe jön hozzánk, mert előtte 3 napig kell takarítanom, hogy elfogadható legyen a lakás. De ez van, és akár mennyire próbálom megszeretni a takarítást: EGYSZERŰEN NEM MEGY!
2008. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
95%
Én 24 éves vagyok és szintén utálom a házimunkát,pedig anyukám mellett otthon minden hétvégén kellett takarítanom.De amióta férjhez mentem,nem igazán takarítok,csak ha már nagyon muszáj,vagy jön valaki hozzánk.Pedig nem szeretem a rendetlenséget,a koszt,de egyszerűen lusta vagyok.Most vagyok 38 hetes terhes és anyukám épp itt takarít nálunk(azért ő,mert nekem már nem engedi),hogy még mielőtt meg jön a baba,legyen egy nagyobb takarítás.Egésznap azt hallgatom,hogy milyen rendetlen vagyok.Én remélem,hogy meg fogok változni ebből a szempontból.Nálam ez a lustaság miatt van.
2008. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyira jó hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal..:):)


Én is így voltam, együtt éltem egy pasival, és egyszerűen utáltam az egész házimunkásdit, nem is csináltam nagyon, elég durva lett egy idő után a helyzet, mert ő sem segített. Meg nagyon égő is lett, pl ha jött valaki!!


Aztán most másik pasival élek, akinek ez nagyon fontos volt, hogy egy nő tartson rendet és tisztaságot, sőt, főzzön is. Elég nehéz volt ennek megfelelni, és gondolkodtam, hogy miért kellene megfelelnem? Aztán rájöttem, mint ahogy az előttem szóló is, hogy mindez nagyon nagy LUSTASÁG, mert amúgy imádom, ha rend van és tiszta illat, kaja, tiszta ruhák, stb...Ilyenkor tök büszke vagyok magamra:)


Szóval a lényeg: MEGSZOKÁS! Lassan már nagyon elvárom magamtól, hogy rend legyen, tisztaság, ha nincs, nagyon rosszul érzem magam. Meg kell szokni, minden nap picit csinálni, mert ha sok feladat összegyűlik, már azért nincs kedved! Nekem az is segített, hogy ő kezdett takarítani mert nem tudta nézni a kupit, és szégyellni kezdtem magam. Plusz ha együtt csináljuk, az nagyon motiváló.

2008. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Hogy en mennyire erzem a fajdalmad!!!!! Az utalom szo az nagyon gyenge kifejezese annak amit a takaritas es egyeb hazi munkak ellen erzek. Ugyanakkor meg meg annal is jobban utalom a koszt.

En eletemben 2 pasival eltem egyutt. Az elso egy randmanias volt es egyfolytaban bactatott, ha valami nem allt derekszogben a polcon - de nem nagyon emelte meg magat a hazimunkat illetoen...

A volegenyem, o meg egy zseni a masik veglet ha szolok segit, ugyanakkor meg nallam is rendetlenebb.

Nemcsak magam utan, de utana is pakolnom kell.

Raadasul nallunk mindig van valaki napi 9-10 orat dolgozom + az oda-vissza munkabol...este valahogy mar nemcsak fizikailag de agyilag is halott vagyok - vagy igenytelen???!!!! nem tudom...-

Az emberek meg nem akarnak elfogyni sosem. Valaki mindig van aki utan mosogatni kell extra mertha kajalunk nem lehetek bunko meg kinalom az illetot...merthogy en egyet szeretek de azt nagyon: fozni.

Szoval igen, nincs undoritobb egy retkes, hajas furdoszobanal vagy egy tele mosogatonal...de szebb sem mikor rendben van...Nem fog ez szerintem valtozni max. a parod eszreveszi a szenvedesed es besegit.

Egyik ismerosom mondta, hogy o azert fizet egy takaritononek, mert folosleges idopazarlasnak tartja a takaritast azt az idot inkabb a ferjevel es a lanyaval tolti - es milyen igaza van!!!!

Remelem mi akik undorodunk a takaritastol de megcsinaljuk mert peneszviragok megsem loghatnak itt-ott a lakban egyszer megtehetjuk, hogy takaritono jon el az otthonunkba hetente es en a magam reszerol nagyon meg tudom igerni, hogy ha lesz ra keret, anyagilag is meg fogom becsulni! Amen!

2008. jan. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

=o) Pártolom a takarítónő-ötletet! Hát igen... Én is kegyetlen módon útálom csinálni, és az összes házimunka közül a takarítást útálom a legjobban. 26 éves vagyok, és szerencsére nagyon megértő és segítőkész a férjem, általában ő mosogat (persze én főzök), és még soha nem dörgölte az orrom alá, hogy hogy néz ki a lakás... De igazából mindenbe besegít magától is, és úgy is, ha megkérem. Én például teregetni szeretek a legjobban, nagyon szeretem az öblítő illatát. Meg a vasalás is elmegy, én TV-zni szoktam közben.

De sajnos el kell hogy keserítselek: nem fog változni... :o( Kényszerből megcsinálod, de nagy pálfordulásban nem lesz részed... Hát, ez van... Fel a fejjel, látod, vagyunk még rajtad kívül egy páran! =o)

2008. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindeniken a választ! Részben megnyugodtam (hogy nem vagyok egyedül :D), részben viszont elkeseredtem! Na de hát ha nincs mit tenni, akkor megpróbálok belenyugodni és mindent megtenni, mint akárcsak Ti! ;)

És a takaritó nő felkeltette az érdeklődésemet! Meg is emlitettem a páromnak. Látni kelett volna az arcát! :D:D

Puhitanom kell még, hogy beleegyezzen.

Mégegyszer köszi!

2008. jan. 30. 20:26
 10/18 anonim válasza:
100%
Nem tudom, van-e olyan, aki szereti a házimunkát és nem kényszerből csinálja. A főzés, sütés más, mert az kreatív munka. Viszont a többi sziszifuszi. Valamint az a baj, hogy sokkal jobb dolgok elől veszi el az időt, de ha vki nem akar koszos, kupis lakásban élni és nincs pénze erre vkit felfogadni, akkor csak kell csinálnia.
2008. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!