Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tudnám eltüntetni a...

Mivel tudnám eltüntetni a sósav okozta csúnya foltokat a krómozott /fém/ fürdőszobacsapról?

Figyelt kérdés
Mostmár tudom,hogy sósav nem érhet krómhoz...a saját káromon tanulok...
2009. febr. 8. 15:03
 1/4 anonim válasza:
100%

Annak vége. Semmivel. Én is jártam így még régen.

Ha az anyagiak engedik ki kell cserélni. Utána csakis cillittel, vagy olyan vízkőeltávolítóval kezeld, amelyre rá is van írva, hogy krómfelület tisztítására alkalmas.

A sósóav a fürdőkád és a WC. zománcát is teljesen tönkre teszi.Mindent felérdesít és még jobban megtapad a vízkő, amellett, hogy szét is marja a felületeket.

2009. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, sajnos nem tudod helyrehozni :((
2009. febr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Én a mosogatót küldtem meg véletlenül sósavval, és fekete foltos lett. Anyukám elhalványította úgy, hogy a foltra szódabikarbónát szórt (szárazon), arra egy kis ecetet öntött, és eldörzsölgette papírtörlővel. Ezt ismételte többször, és elég szépen elhalványult a folt - el nem tűnt, de már nem fekete, csak halványszürke.
2009. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kispucur válasza:
Sima dörzsis szivaccsal el lehet tüntetni majdnem teljesen. Szárazon kell alaposan megsikálni a feketedett részt és az eltűnik.
2020. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!