Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sokan miért ünnephez kötik a...

Sokan miért ünnephez kötik a nagytakarítást? Ha jön a karácsony, ha jön a húsvét, mindig mindenki meg van őrülve, hogy takarítani kell. Amúgy senki nem csinál nagytakarítást, csak ilyenkor?

Figyelt kérdés
Máskor nem mondogatják, hogy nagytakarítást akarnak csinálni, csak ilyenkor. Szabadságot is vesznek ki ez miatt, akkor is, ha a hétvége szabad.
2011. ápr. 25. 12:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Sztem őseink vallási ünnepekhez kötötték a nagytakarítást, és nem a vendégek miatt, hanem húsvét, karácsony (Jézus) miatt. Az én szüleim, nagyszüleim pl. húsvét előtt még meszeltek is kivül-belül.


Én egyébként a heti rendszeres takarításon túl valóban tavasszal csinálok nagytakarítást, hogy eltűnjön a téli hónapokban felszaporodott por, piszok, amelyet esetleg a karácsony előtti "szürke" napokban nem is lehet látni. Nyár végén, aug-szept. hónapban ismételek, hogy a tél beállta előtt legyen rendben minden. Nyáron, amikor igazán jó idő van, sorra veszem az összes plédet, szőnyeget és azokat is kimosom, kitisztítom. Nem az ünnep, nem a vendégek miatt, hanem mert imádok a teljesen tiszta lakás közepébe beülni! (Attól függetlenül, hogy sztem a lakás van énértem és nem fordítva)

2011. ápr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Hogyha vendégek jönnek akk ne kupi legyen!! :D
2011. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!