Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Észrevette már más is ezt a...

Észrevette már más is ezt a Jar ill. Pur mosogatószerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hosszabb ideje Jar mosogatószert használtunk, de egy ideje áttértünk a Pur-ra, mert a Jar-nál észrevettük, hogy sokx mosogatószerszaga marad az edénynek többszöri elöblítés után is. Sőt van olyan, hogy nincsen szaga, de ha mondjuk vizet forralok benne, a víznek mosogatós íze lesz, tehát vhogy benne marad az edényben. A Pur-ral úgy tűnt, hogy megszűnt ez a probléma, de most legutóbb sikerült Pur-ból is olyat venni,vmi koncentráltabb típus, hogy megint mosogatószerszagúak maradnak az edények. Van erre valami tippetek, hogy mitől lehet?
2011. máj. 9. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerinted mitől száradnak cseppmentesen az edények?

Olyan egybefüggő bevonatot képeznek az edényeken ezek a mosogatószerek, ami sima öblítéssel nem jön le, és a víz is egyenletesen szétterül a felszínen, nem gyűlik cseppekbe, mint normálisan.

Próbáld csak ki. Jól elöblítesz egy tányért, majd ismét víz alá teszed, megsimogatod, és még mindig tiszta nyálkás! Csak hosszas "simogatással", öblítéssel múlik el, mosódik le.

Nem tudom, egyáltalán van-e még olyan hagyományos mosogatószer, ami nem ilyen lemoshatatlan, nyálkás sz...r? Attól tartok nincsen.

Mert így szép, cseppmentesek az edények, de gondolj csak bele, mennyi vegyszert megeszünk így az étellel, amit beleteszünk?!

35F

2011. máj. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
66%
Próbáld ki a békás bio mosogatószert. Jó, és tuti nincs benne mű vegyszer! Más termékei is nagyon jók!
2011. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
71%
Jar-t használok, de még sosem éreztem az edényeket utána mosogatószer-szagúnak, igaz, nagyon alaposan öblítek.
2011. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Én büdösnek érzem a kezem a legtöbb után, így csak a rószaszín pur-t használom, ez nem marad meg a kezemen, az edényeken még nem éreztem a szagát. Egyébként tutira marad anyag az edényeken, azért érzed.
2011. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Nincs eléggé leöblítve. Én jart használok, de mindent sokszor öblítek (legalább 4-5ször), és sosem marad olyan szaga.

Ha a párom mosogat, akkor bizony előfordul.

2011. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tinker Bell ***** válasza:
60%

Én is Jarral mosogatok, de sosem észleltem még ezt!


Olyan ismerősnél már igen, aki mosogatógépben mosogat és citromos illatosítót használ, minden kajája citromízű volt!

2011. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

öblíts ecetben, az állítólag semlegesíti a mosogatószert, és vízkő ellen is jó.

én még ilyet nem figyeltem meg, igaz olcsóbb, noname cuccal mosogatok, de semmilyen rossz ízt nem tapasztaltam eddig.

2011. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Korábban én is használtam az olcsóbb mosogatókat, de azt figyeltem meg, hogy mivel azok sokkal hígabbak, gyorsabban elfogynak, és nem is mindig oldják a zsírt rendesen, ezért szoktunk át a jarra meg a purra, mert gazdaságosabbnak tűnik.


Én is 3-4x szoktam öblíteni őket,úh sztem nem kéne, hogy szaguk legyen. Azt hiszem kipróbálom ezt az ecetes tippet, meg a Békás mosogatót is, ha majd olyan helyen járok, ahol lehet kapni.


Azon gondolkoztam, hogy lehet-e összefüggés a mosogató típusa és az edény anyaga között. Mert amiknél ezt megfigyeltem,hogy mosogatós szaguk marad, azok a régi, zománcos lábosok meg fazekak általában. De lehet,hogy ez csak véletlen.

2011. máj. 9. 16:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is tapasztaltam ezt a Jar-nál, főleg műanyag edényeknél. Ha abban melegítettem az ételt, az egész átvette a mosogatószer ízét, pedig én is alaposan öblögetek, viszont a Purnál még nem érzékeltem ezt a jelenséget.
2011. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem mai kérdés... de örülök hogy rábukkantam, mert nálunk csak a férjem panaszkodik, hogy szinte minden ételnek amit főzök, mosogatószer íze van.... Eddig az ő hepciájának fogtam fel, de most hogy itt rábukkantam a kérdésre és válaszokra, megnyugodtam. Jart használok már egy ideje a kézi mosogatáshoz, de megmondom őszintén nem gondoltam hogy sokkal de sokkal alaposabban öblítsem.... most már alaposabban fogok öblíteni és lehet áttérek egy másik mosogatószerre. Cif-et is használtam sokszor.. de nem tudom akkor is érezte-e már ezt.... valakinek CIF-fel is volt ilyen tapasztalata? Bár a válaszokból kiderült (meg már a családomon belül is) hogy nem mindenki érzi, ettől még ott van a cucc az edényeken.... ki mennyire érzékeny rá... az ízlelőbimbói vagy a szaglása...
2016. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!