Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nadrágba tartós élt vasalni?

Nadrágba tartós élt vasalni?

Figyelt kérdés
Valamikor hallottam, de már nem tudom.
2011. jún. 27. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed? Hogy hogyan kell? Nem világos.
2011. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem valami keményítős cuccot kell belevasalni?? Régen sőt nagymamim még most is keményíti az ingujjakat gallérokat terítőit az valami keményítős valami.
2011. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, keményíteni nem kell - nem is minden anyagot lehet.

Fogod, összehajtod a nadrágot és forró vasalóval vasalod. Jó ha közben vizezed is. Ajánlatos valamilyen ruhával letakarni is, tehát ne közvetlenül a nadrág anyagát vasald, mert kifényesedhet.

De függ a nadrág anyagától is nagyon, hogy egyáltalán lehet-e.

2011. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először az összehajtás: úgy fogd össze a nadrág szárát alól, hogy a külső oldalvarrás és a belső oldalvarrás egymás mellett legyenek, ugyanezt mindkét szárával. Ha a nadrá két szárát így összefogva, függeszted, akkor a derék-részig is mutatja, hogy hol lesz a nadrág éle.

Így fektesd le a vasalódeszkára.

Majd vékonyabb vasalóruhát bevizezel, ráfekteted először a nadrágszár alsó részére, és úgy kezded el vasalni, hogy a vasalót nem tolod rajta, csak mindig egy kicsit arrébb helyezed. Ez esetben nem fogod az összehajtás eltolni az eredeti helyéről.

Lehet, hogy macerásnak tűnik, de hidd el, ha jól van összehajtva, utána már simán megy.

2011. jún. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok.

Régen hallottam, de már elfelejtettem, de már tőle nem is tudom megkérdezni. Valami vegyi anyag rémlik, azzal kenik be, vagy fújják és még mosás után is benne marad az él.

2011. jún. 27. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!