Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A WC csésze alján (ott, ahol...

A WC csésze alján (ott, ahol áll benne a víz, alul) lerakódott vízkő mivel jön fel a leghatékonyabban? Esetleg tudtok erre javasolni valamilyen házi módszert?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 18:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell szippantani a vizet és sósavat önteni bele. Levegőt ott egy darabig ne vegyél, később szellőztethetsz..
2011. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Kiszippantás nem tudom, hogy működik, én felmosóval szoktam kimeregetni. És sósav. Amúgy valamilyen szinten más sav is oldja, de nem igazán hatékonyan.
2011. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a kiszippantásos módszerre eddig nem gondoltam. A víz kimerését nem úszhatom meg ezek szerint.
2011. júl. 5. 18:26
 4/21 anonim ***** válasza:

Nyugi, ugyan a vécében van, azért az csak tiszta víz.

De ezek szerint te is tudod, mi az a kiszippantás? Hogy kell azt csinálni?

2011. júl. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Sajnos, én sem tudom, milyen módszerrel lehet kiszippantani, inkább a második válasz alapján azt tudom elképzelni, hogy felmosóval kiitatom onnan a vizet.
2011. júl. 5. 18:34
 6/21 anonim ***** válasza:
Én is felmosóval itattam ki és sósav... egy ideig levegővétel nélkül kell kibírni, aztán szellőztetés ezerrel... :)
2011. júl. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nálam, panelben, nyáron ha egykét hétig nem vagyok otthon, majdnem szárazra szárad a wc-ben a víz. Olyankor én is sósavat szoktam bele önteni. Szoktam levegőt venni közben és szellőztetni sem szoktam többet mint máskor. Eddig semmi bajom nem lett tőle.
2011. júl. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ezt a levegő-témát nem értem. Kinyitod a fürdő ablakát (ha van), beleöntöd a sósavat, rácsukod a vécé tetejét, kimész, becsukod az ajtót és néhány órára nem mész a helyiség közelébe, ennyi :)
2011. júl. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Sósav! Én a vizet is benne hagytam múltkor, benn volt a cucc egy egész délután és gyönyörű lett! Szóval az sem baj ha nem veszed ki a vizet, de ha durva a víz (húgy)kő akkor érdemes kiszedni.
2011. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
meg kell a vizet tunkolni az aljában wc kefével és akk lemegy rajta aztán sósavat neki utána rá 5-10 percre megsikálod a kefével é lehuzod
2011. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!