Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ruhákat vajon moshatok így a...

Ruhákat vajon moshatok így a mosógépben? Pár napja mosás után büdös a mosógép, szerelő javaslatára átmosta anyukám többször is ecettel főzőmosáson, de a gép mosás után elég szagos.

Figyelt kérdés
A ruhák amiket mosott benne, illatosak, én külön mosok, de nem tudom, így merjek-e, főleg fehérneműket. Mert ez vajon így tiszta lesz vagy bacis, oké, hogy a ruha illatos, de a gépből nagyon rossz szag jön. Nem tudom mit tegyek, mosni kéne, kézzel nincs nagyon időm, árt ez a ruhának vagy tegyem be nyugodtan?
2011. júl. 26. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Önts bele két üveg erős ecetet, azzal mosd át. Leoldja a vízkövet, lugosít is. Amúgy üzembiztos a mosógéped? Mert a mosóporoknak kimondottan jó illata van.
2011. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
nincs szűrője a gépnek, amit ki tudsz tisztítani? nálunk ez szokott a baj lenni - egészen különleges képződmények tudnak belőle távozni :)
2011. júl. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A mosóporból és öblítőből ilyen fogkrémszerű lerakódások keletkeznek a gépben. Ha azon megtelepszenek a baktériumok akkor az szokott a szag forrása lenni. Ha az ecet nem oldotta meg alapjaiban a problémát akkor gyógyszertárban vegyél olyan tablettát amit fertőtlenítésre szoktak használni. Ha azzal is átmostad a gépet és a probléma még mindig fennáll, akkor érdemes lenne szerelővel kitakaríttatni a gépet mert olyan helyen is lehet ilyen lerakódás amit nem sikerül egyszerű átmosással eltávolítani.
2011. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éves felültöltős whirlpoolom van mikor megvettem utána 1 hétig használtam utána el kellett mennem külfüldre és tesom használta 1 évig én patyolat tisztán hagytam itt és hazajöttem nyitotam fel hogy mosni akarok és olyan büdös és párás volt hogy naaa szerintem amit 1 éven keresztül ugy használnak hogy mosás után rögtön becsukják az már büdi marad én átmostam mosóporral 90 fokon a biztonság kedvéért de van ilen furi szaga a gépnek de nem is érdekel nagyon ez a tesomnak a mosás mindent csak használ örülök annak hogy a mosóport kitudtam szedni a tartályából meg azt a barna trutyit le tudtam sikálni a gumijáról de talán mostanára már nincs baja kiszellőzött én úgy csinálom mosok 1 napig nyitva van és lecsukom és nem büdi de én láttam már olyan mosógépet ami büdös meg fekete volt a tartálya telljesen a penésztől és még a dobján is trutyi volt sógornőm a gépezésen kívül mást nem csinál íy néha még teregetni is elfelejt nyugi nem fogsz semmit sem elkapni nyugodtan használd :)
2011. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én havonta egyszer átmosom 90 fokon hypoval. Nekem is szerelő mondta. Az ecet (bár jó vízkőoldó) de nem igazán tüntette el a szagokat így én maradok a hyponal az makulátlanul tisztít és szagtalanít.

Még valóban gond lehet ha mosás után nem hagyjátok kiszellőzni a gépet. Én általában hetente kétszer-háromszor mosok,de két mosás között mindig nyitva van a mosógép ajtaja.

2011. júl. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
mr beckmann ,vagy 2 liter ecet sokat segít, utána 2 üres öblítés
2015. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!