Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen sűrűn mostok fel a...

Milyen sűrűn mostok fel a lakásban? Ablakot milyen gyakran tisztítotok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 11:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Felmosás kb. havonta egyszer, ablaktisztítás évente egyszer. Ha egyedül élnék, akkor kb. évente egyszer mosnék fel, ablakot meg sohasem pucolnék.
2011. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A konyhát és a fürdőszobát elég sűrűn, mert a csempén minden meglátszódik egyből. A többi helyiséget hetente kétszer porszívózás után. Ablakot őszintén bevallom, nagyon ritkán szoktam. Nagyobb ünnepek előtt,karácsony, húsvét.:S
2011. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Darcy01 ***** válasza:

Ablakot tisztítani évente egyszer max. kétszer.

Felmosni általában hetente-kéthetente, ez változó.

2011. aug. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A konyhát naponta felmosom és a fürdőt is. Wc-t hetente. Szobákat hetente porszívózom, utána felmosom. Ablakot évente kétszer pucolom.
2011. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Hűha... Nem hittem volna, hogy tisztaságmániás vagyok, de az előttem szólókhoz képest mindenképp. Igaz, van egy kutyám, de nem hinném, h csak miatta, de kb hetente 3-4x porszívózok és felmosok. Portörlést gyűlölöm, így hagyom kicsit gyűlni és akkor állok Neki, kb havonta :S Ablakpucolás nem idő függvénye. Ha látom, h ráverte az eső a port, vagy már van rajta pár csepp, esetleg homályos, akkor nekiállok. Nagyobb takarítás pedig, hogy mindent elhúzok, szekrényekkimosása, stb az egy évben 2-3x :D Imádom a rendet emellé és a tisztaságot! :)
2011. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én érdekes vagyok! nem szeretek takarítani de egész nap takarítok! van egy két és fél éves fiam ő segít mindent szétpakolni és összekoszolni. Ablakot havonta egyszer tisztítom, szinte minden nap porszívózom és két naponta felmosok. két naponta mosok 1 adagot. Utálom és ideges leszek tőle ha a konyhában morzsa van a földön és belelépek., vagy víz. nagy a lakás kb 220 nm földszintes és mellé még ott a kert, ami szintén nagy. Én nyirom a füvet is az kb 2 órás feladat. De azt szeretem csinálni. Férjemmel még a hólapátoláson is összeveszünk, azt is én akarom csinálni. Minden nap én főzök. Gyerekkel játszom, sétálunk, játszótérre megyünk. Az a bajom hogy sokszor egy művelet félbemarad mert jött egy másik amit szintén meg kell csinálni, valahogy nem tudom összehangolni a dolgokat. És sokszor ezért nincs minden a helyén.
2011. aug. 24. 12:17
 7/20 anonim ***** válasza:
Uhh, azért olvastam itt érdekes válaszokat :). Amíg csak ketten voltunk, és alig voltunk itthon, elég volt 1 héten 1-2szer felmosni, porszívózni. De így, hogy a baba a padlón mászik, hát sokszor még azt is keveslem, hogy minden nap megcsinálom ezeket. Az ablakok a belvárosban elég hamar koszosak lesznek, úgyhogy azt is muszáj kb 3 havonta.
2011. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
A konyhában szinte minden nap felmosok,utálom ha belelépek valamibe.Ha nincs tél.és sár,akkor hetente felmosok.Ablak takarítást gyűűlölöm,évente kb 3szor ünnepek előtt ráveszem magam.20 éves vagyok,a párom segít porszívózni,wct takarítani.
2011. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szobákat hetente porszívózni??

Hát akkor nálunk katasztrófa lenne.

Porszívózok minden nap,a konyhát 2 naponta mosom fel,a nappalit hetente,ha foltos akkor többször.....

Lennt a bejáratban a csempét hetente,(barna nem látszik. :) )

Ablakot 1-2 havonta mosom,mert az esötöl portól koszos foltos lesz..Na meg a fiam szeretettel tapicskolja....

2011. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Felmosni télen kb. hetente, nyáron naponta kétszer szoktam. Ablakot csak évente 1-2 alkalommal pucolok. Icipici lakásunk van, hatalmas ablakokkal :D
2011. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!